Login:
Password:

Forgot password? Register

Article


21
Türkiye'nin Mevcut Durumu ve Politikası (Political)
Posted 1 year ago by
OsmanPamukoglu    
Report


eTR'ye bir bakış

Hepimizin bildiği üzere ateşkesle ertelenmiş Dünya Savaşı bir kez daha alevlendi Lakin Türkiye açısından bu savaş aslında hiçbir zaman bitmemişti. Ateşkes benim başkanlık dönemimde gerçekleşti. Şu kadarını söyleyebilirim ki, ateşkes bildirisi yayımlandıktan sonra dahi EVO'nun Türkiye'ye taaruzları devam etti. Özellikle Ukrayna cephelerinde epey zorlayıcı olduklarını ifade edebilirim. Öyle ki, ülkesini bir anda "oyunu bıraktık" diyerek çaresizliğe terk edenler bile eminim milyarları geçen hasarlarla olan Ukrayna savaşlarını bizlerin kazanabileceğini düşünmüyordu. Neyseki bizler her şeye rağmen bu ümitsizliğe kapılmadık ve tüm eTR'nin de yardımıyla direnmeyi başardık. Dünya Savaşı'nın yeniden ateşlenmesiyle ne yazık ki bir çok cephede savaşmak durumunda kaldık.Jomini'nin "Savaş Sanatı" eserinde de bahsettiği gibi, sizden güçlü bir rakiple karşı karşıyayken "Güç Birliği" ilkesiyle tüm savaşın seyrini en az cepheye indirmek, en mantıklı stratejidir. Bu yüzden bizler de küçülmeye gitmek ve "savunamayacağımızı" düşündüğümüz toprakları "koruması" üzere müttefiklerimize emanet ettik. Bu strateji aslında daha savaşın ilk kıvılcımları çıkıyorken ben ve burakyilmaz arasında konuşulmuş ancak ne kadar tatmin edici bir strateji olduğu konusunda çetin bir tartışmaya neden olduğu için ertelenmişti. Son günlerde bu stratejiye laf edenler ve bu laf edenleri "şakşak"larıyla alkışlayanlar var ki, vakti zamanında bu "şakşak"cılar meydana çıkıp "bu bir stratejik geri çekilmedir" diyorlardı. Hikmet şuradadır ki bu kişiler şimdi bu stratejiye söver oldular. Gerçekten egzantirik bir olay.

Kıbrıs'ta yaşanan hadiselerde, kontrol bir an için elimizden çıksa da yeniden kontrol altına aldığımızı net bir dille ifade edebilirim. Hakeza, Romanya ile olan savaşta da, gerek müttefikimiz Litvanya'yı rahatlatmak gerekse misillemelerle ve oyalayıcı rwlerle yeni çözüm stratejileri oluşturmak için geçici taktikler kullanıyoruz. Herkes şu konuda emin olabilir ki, Romanya'nın Ukrayna'dan çıkması için elimizden geleni ardımıza koymayacağız. Müttefiklerimizin çoğu çetin RWlerle mücadele halinde olmasına rağmen kolay kolay geri adım atmamış ve misillemelerine de devam etmiştir, halende ediyorlar. Bizler de aynı şekilde devam ediyoruz. Düşmanın savaş gücü elbet bir yerde kırılacak ve işte bizler o zamana kadar dirayetimizi ve inancımızı korumak zorundayız. Ancak elbette bu savaş gücünün kırılmasını oturduğumuz yerden beklemeyeceğiz.Gerekli ne varsa eTR yapmaya hazırdır. Kimse Türkiye'nin bu savaştan mağlup çıkacağını ya da çıkmak zorunda olduğunu idda edemez!

Başta Litvanya ve Polonya olmak üzere tüm müttefiklerimizin savaşlarını da takipteyiz ve liderleriyle diyaloglarımızı kesmiyoruz. Karşılıklı yardımlaşmalar ve fikir alışverişlerimiz de sürmektedir. Dünyanın en güçlü koalisyonlarından birine karşı, önemli MUlarını kaybetmiş bir devlet olmamıza rağmen, ayaktayız ve yıkılmadık, yıkılmayacağız da. Finlandiya gibi ekonomik önem arz eden toprakların kayıpları ekonomik spekülasyonlar yaratmış olsa da, Ekonomi Bakanlığı'na yapmış olduğumuz transferlerle durumu kısa sürede tamamen kontrolümüz altına alabileceğimizden şüpheniz olmasın.

Burada devlet kasasını tamamen açıklamayacağım elbette ancak ne yazık ki son hadiselerden sonra, bazılarının da şirketleri barbanın sattığını yok sayıp, har vurup harman savurmasının da etkisiyle, q5 silahkonusunda bir takım problemlerimiz mevcut. Bunların da gerekli önemleri alınmaya çalışılıyor ve inşallah bu konu en kısa zamanda bizim için önem arz eden konular arasından çıkacak. Halen Türkiye için vurmak isteyen ve vatanını her şeyden üstün tutan vatandaşlarımız için kanalımız açık ve paketlerimiz mevcuttur. Diğer devletlere nazaran Türkiye bu zorlu zamanları daha çok yaşamış bir devlettir. Kimi zaman hemen kimi zamansa bir süre sonra olayın üstesinden gelmeyi başarmış da bir devletir. İşte bizler Gladio Hükümeti olarak, bu zaman dilimini "hemen" yapmak için kollarımızı sıvadık. Elimizi taşın altına koyduk

Siz Türk halkına ve kendimize güvenimiz tam. Söz konusu devlet, söz konusu millet, söz konusu vatan, söz konusu bağımsızlıktır!


Hail eTR o7


Previous article:
Vatana İhanet Hususu Üzerine (1 year ago)

Next article:
Darbe ve Gerekçeleri (1 year ago)


Comments not allowed.


forum | Laws | Privacy policy | Staff | Wikia | Alpha | Primera | Secura | Suna | Aurora | Pandoria | agar new modes play new modes
Play on