Login:
Password:

Forgot password? Register

Article

AH333


Redactor

442


21
Legend מועמדים רשמיים לקונגרס, מפלגת (Political)
Posted 3 years ago by
AH333    
Report

! שלום לכל אזרחי ישראל

החודש, לאחר תקופה ארוכה של אי פעילות, מפלגת לג'נד חוזרת לעצמה ומציעה לקהל הבוחרים את האפשרויות הטובות ביותר- כפי שהיא תמיד ידעה לעשות.
מפלגת לג'נד היא מפלגה אימפריאלית, שרק דבר אחד עומד לנגד עיניה: העצמה של ישראל, בכל דרך אפשרית
חברי הקונגרס שלנו לא יקדישו את זמנם לקידום האינטרסים שלהם. גם לא בצבירות בוחרים נוספים. הם יקדישו את הכהונה שלהם לדבר אחד בלבד: מדינת ישראל.

:המועמדים לחודש אוקטובר

shlomi6
שלומי הוא ההגדרה לכוכב עולה. הוא חדש יחסית, אבל כבר שועט קדימה. יש לו הבנה כלכלית מהשורה הראשונה שאפשרה לו להיות מנהל החברות הראשי של שמשון, והוא פעיל בצוות משרד הביטחון.
עכשיו הגיע זמנו להיכנס לכנסת- הוא ללא ספק בחירה מצוינת

israelfirst12
חבר כנסת צריך להיות פעיל. חבר כנסת צריך להבין מה הוא עושה. חבר כנסת צריך לדעת לקחת אחריות.
עידו עשה את כל זה- הוא העביר חוקים במהירות, ידע תמיד איך להצביע, וכאשר הוא ראה שהוא לא פעיל מספיק הוא לא נתן לגאווה לבלבל אותו והתפטר. הלוואי שכל חבר כנסת היה מתפקד כמוהו

shimon1
אחד מהשחקנים המבטיחים של המשחק הזה. פעמיים הוא נבחר, ופעמיים הוא מילא את תפקידו נאמנה. הוא שחקן רציני שיודע מה הוא עושה, אתם יכולים לסמוך עליו שלא יעשה שטויות

gabgab
? צריך לומר מילה נוספת
גבגב הוא סגן מפקד שמשון האהוב. הוא מומלץ בידי רבים וטובים ממנהיגי הקהילה. הוא מבין את המשחק, הוא חרוץ ומעל הכל- הוא נאמן לישראל מעבר לכל ספק. אם אתם לא יודעים למי לתת את הקול שלכם, מצאתם את האיש הנכון.

Daniel_Dector
דניאל אומנם לא אחד מותיקי המשחק, אבל בזירה הפוליטית הוא כבר מפציץ. הוא מנהל האקדמיה הנערץ, היה סגן שר הביטחון והחוץ במשך תקופה ארוכה והחודש הפך לשר. אין ספק שהוא חייב להיכנס לכנסת.

itay86
נשיא ומפקד שמשון לשעבר. איתי הוא אחד מותיקי המשחק, והוא פשוט שחקן שקונגרס בלעדיו יהיה מוזר

xNetanel
מנהיג המפלגה הנוכחי, שנבחר פה אחד בשל אמונתנו בו
כאשר אזרח בוחר נציג, הוא רוצה מישהו נאמן. מישהו כן. מישהו שמקדיש את כל כולו לתרומה למדינה ולכלל. נתנאל עונה על כל התנאים האלה, ויותר מזה
הסתכלות זריזה בפרופיל שלו תגלה הישגים מרשימים מאד בתקופת זמן קצרה. אתם יכולים לסמוך עליו עם הקול שלכם

,וכמובן, אחרון
AH333
מפקד שמשון ומייסד לג'נד, נשיא לשעבר יותר פעמים מכל ישראלי אחר ושוויצר לא קטן

אני לא יודע במי מהם תבחרו, אבל דבר אחד אני יכול לומר לכם בוודאות
כל אחד ואחד מהם הוא ההחלטה הנכונה

! בהצלחה לכולם


- גבריאל

Previous article:
הצעה- שיוך מפלגות פוליטיות (4 years ago)

Next article:
כתבת פרישה (3 years ago)

ESim
or
Register for free
Only letters, numbers, underscore and space are allowed (A-Z,a-z,0-9,_,' ')
Show more

By clicking 'Sign Up!', you agree to the Rules and that you have read the Privacy Policy.

About the game:


USA as a world power? In E-Sim it is possible!

In E-Sim we have a huge, living world, which is a mirror copy of the Earth. Well, maybe not completely mirrored, because the balance of power in this virtual world looks a bit different than in real life. In E-Sim, USA does not have to be a world superpower, It can be efficiently managed as a much smaller country that has entrepreneurial citizens that support it's foundation. Everything depends on the players themselves and how they decide to shape the political map of the game.

Work for the good of your country and see it rise to an empire.

Activities in this game are divided into several modules. First is the economy as a citizen in a country of your choice you must work to earn money, which you will get to spend for example, on food or purchase of weapons which are critical for your progress as a fighter. You will work in either private companies which are owned by players or government companies which are owned by the state. After progressing in the game you will finally get the opportunity to set up your own business and hire other players. If it prospers, we can even change it into a joint-stock company and enter the stock market and get even more money in this way.


In E-Sim, international wars are nothing out of the ordinary.

"E-Sim is one of the most unique browser games out there"

Become an influential politician.

The second module is a politics. Just like in real life politics in E-Sim are an extremely powerful tool that can be used for your own purposes. From time to time there are elections in the game in which you will not only vote, but also have the ability to run for the head of the party you're in. You can also apply for congress, where once elected you will be given the right to vote on laws proposed by your fellow congress members or your president and propose laws yourself. Voting on laws is important for your country as it can shape the lives of those around you. You can also try to become the head of a given party, and even take part in presidential elections and decide on the shape of the foreign policy of a given state (for example, who to declare war on). Career in politics is obviously not easy and in order to succeed in it, you have to have a good plan and compete for the votes of voters.


You can go bankrupt or become a rich man while playing the stock market.

The international war.

The last and probably the most important module is military. In E-Sim, countries are constantly fighting each other for control over territories which in return grant them access to more valuable raw materials. For this purpose, they form alliances, they fight international wars, but they also have to deal with, for example, uprisings in conquered countries or civil wars, which may explode on their territory. You can also take part in these clashes, although you are also given the opportunity to lead a life as a pacifist who focuses on other activities in the game (for example, running a successful newspaper or selling products).


At the auction you can sell or buy your dream inventory.

E-Sim is a unique browser game. It's creators ensured realistic representation of the mechanisms present in the real world and gave all power to the players who shape the image of the virtual Earth according to their own. So come and join them and help your country achieve its full potential.


Invest, produce and sell - be an entrepreneur in E-Sim.


Take part in numerous events for the E-Sim community.


forum | Laws | Privacy policy | Staff | Wikia | Alpha | Primera | Secura | Suna | Furia | Pandoria esim political game
Play on