Login:
Password:

Forgot password? Register

Article

AH333


Redactor

442


66
כתבת פרישה (Political)
Posted 3 years ago by
AH333    
Report.שלום לכם, חברים יקרים שלי

כמה דחיתי את הרגע הזה. כמה ניסיתי להתחמק ממנו, לברוח ממנו. גם אחרי שמכל בחינה אפשרית הפסקתי לשחק, לא העזתי לפרסם הודעה סופית. תמיד רציתי להשאיר את הפתח, לחזור יום אחד. הקשר החזק שלי למדינה, למשחק, לקהילה הנפלאה... לא רציתי שזה יסתיים. רציתי להמשיך בזה לנצח.
ועשיתי טעות. עבר כל כך הרבה זמן, שהזדמנויות הוחמצו. פרידות כבר לא יהיו מושלמות. אנשים כבר עזבו בעצמם, ולעולם לא תהיה לי הזדמנות להיפרד מהם. אבל אלה החיים- שום דבר לא מושלם

.הגיע הזמן להמשיך הלאה

שלוש פעמים שיחקתי כאן. שלוש תקופות שונות, נפלאות אבל נפרדות. בפעם הראשונה צמחתי כאן, משחקן קטן ומתחיל שאף אחד לא הכיר לשחקן פעיל ומשפיע, בתהליך שהשפיע על הקהילה אבל לא פחות מכך השפיע עליי. פגשתי אנשים רבים ונפלאים, וגיליתי איזה כוח עצום יש לקהילה מלוכדת.
בשלב מסוים זה היה יותר מדי, והייתי צריך לקחת צעד אחורה. המשחק איבד טעם, והפך למשימת חובה. יצאתי להפסקה, אבל תמיד במטרה לחזור- לא הייתי מוכן לסיים את הקשר.
לכן חזרתי למשחק. פעמיים. בפעם הראשונה ישראל הייתה במצוקה קשה, ונתונה תחת כיבוש שגרם לייאוש ולדעיכה. חזרתי תוך זמן קצר יחסית לעמדה של נשיא, ועזבתי כשהרגשתי שהקהילה במצב טוב יותר. בפעם השנייה חזרתי עבור היחידה שלי, שמשון, ונשארתי בגלל האנשים שפגשתי ושהכרתי מחדש. איתי, חיים. נתנאל, שלומי וגבגב.
ושוב עזבתי. למה? עמוק בפנים, אני חושב שידעתי שזהו. מיציתי. אבל בכל זאת היה לי קשה לעשות את הניתוק, ואמרתי לעצמי שזו רק עוד הפסקה. בחופש הבא אני אחזור. אחרי המבחן הבא.
.כבר לא מעט זמן אני יודע שזה לא יצא לפועל. הגיע הזמן להגיד שלום, חברים, ולתת לכם כמה עצות אחרונותהרבה דברים כאבו לי במהלך המשחק הזה. הראשון שעולה לי לראש הוא כפיות טובה. האנשים שמנהיגים את הקהילה עושים מאמץ עצום, כמעט לא אנושי, כדי להחזיק אותה. יש עליהם ביקורת, הרבה פעמים לא מוצדקת, ובאופן כללי אנשים פשוט לא מבינים כמה הם משקיעים. כמה מפקד צריך לתת מעצמו למען החיילים שלו. כמה עבודה צריך לעשות שר אוצר, כדי שיהיה כסף לפרויקטים. כמה צריך להשקיע רמטכ"ל או שר ביטחון טוב, כדי שנהיה מוכנים לקרבות ונתנהל במהלכם כמו שצריך. כמה דם, יזע ודמעות משקיע הנשיא, שצריך לנצח על כל התזמורת הזו.
תכירו טובה. תעריכו אותם. הם החברים שלכם, והם עושים מעל ומעבר בשבילכם. תדעו להכיר תודה, לפרגן, לחבק. אין לכם מושג איזה כוח עצום יש למעשים האלה, קטנים ככל שיהיו.

אחד הדברים שהפכו רלוונטיים מאד בתקופת המשחק האחרונה שלי הוא האחדות בעם. לצערי, האחדות הזו נסדקה מאד. אני לא יודע מי אשם, ולמען האמת גם לא מנקה את עצמי מאחריות, אבל אני רוצה שתדעו שהשורה התחתונה כאבה לי. לפעמים הרגשתי שאני רוצה לעזוב, וזה מעולם לא קרה לי. תמיד רציתי להיות חלק מהקהילה.
אל תתנו לזה להמשיך. הדבק הזה שמחזיק אותנו ביחד הוא קריטי- עבור המדינה, עבור הקהילה, עבור כולנו. דעו לגשר, להבין, לקרב במקום לרחק. זה לא קל, אבל זה אפשרי. אסור לתת לאגו לנצח, ולריבים להרעיל את הקשרים בינינו.

אין זה סוד שהמשחק בקשיים. פעם הקהילות היו הומות, והיו אלפי שחקנים שלקחו חלק בשווקים ובקרבות. זה נגמר מזמן, ואחת הסיבות לכך היא שחיקה של היסודות עליהם בנוי המשחק.
אני רוצה להזכיר לאלה מכם ששכחו, שהמשחק הזה הוא לא אינדבידואלי. הוא קהילתי. הוא בנוי על פטריוטיות, על אהבת החברה ועל זה שאתה חלק ממשהו יותר גדול מעצמך. ככה אנחנו מגייסים אנשים, לא? אנחנו מאיצים בהם לבוא ולהילחם עבור ישראל. אחר כך הם מגיעים ומגלים עולם שבו כולם מתעסקים בהישגים אישיים כמו כסף, שיאי נזק ומדליות. הם מגלים שחקנים שיותר חשוב להם האגו מהכלל, ויותר מזה- שהגישה הזו מתומרצת ומתוגמלת היטב. בנסיבות כאלה, אבני היסוד קורסות והמשחק מאבד את הטעם.
אני מאיץ בכם לזכור את זה. לזכור שאנחנו כאן ביחד, ולא עבור עצמנו. כל היחידות הן חלק מהצבא הישראלי. כל השחקנים הם חלק ממדינת ישראל. במשחק הזה, כוח הוא לא רק נזק בקרבות. הוא מתגלם כששחקנים חדורי מוטיבציה באים לתיאום קרבות כדי לתת את כל מה שיש להם, כמה שזה לא יהיה. הוא צץ בתגובות לכתבות, כשאנשים מריעים למדינה שלהם ומתגאים בה. הוא מתבטא בצורה היפה ביותר כשמישהו מקריב מעצמו בחוסר אנוכיות, לא עבור מדליה או הישג אלא עבור המדינה והקהילה.
אני לא יודע אם אפשר לשמור על הגחלת של הקהילה הזו בחיים, אבל אני יודע שאם רוצים לנסות - זו הדרך.הגעתי למשחק הזה כשהייתי נער מאד מאד צעיר, בשלב מאד מאד קריטי. הייתי חסר ביטחון, הייתי קצת בודד. היה בי הרבה רצון לתרום, להתחבר, להרגיש שאני חלק ממשהו גדול יותר מעצמי. את כל זה מצאתי באי-סים, ובקהילה הישראלית והנפלאה הזו.
פגשתי אנשים מדהימים, שעזרו לי בדרכי. כפיר, שנתן לי את ההזדמנויות הראשונות שלי. אייל, שהפך למנטור שלי. יובל ורון, שלמדתי מהם כל כך הרבה. עמרי, איתי וחיים שהקשר איתם היה של חברי אמת. היו גם אנשים שהדרכתי ושהתגאיתי בהישגים שלהם, וחלק גדול מהם הפכו גם הם לחברים קרובים - תום, יאיר, דין, מארק, שלומי וגבגב. כולם כל כך יחסרו לי.
היו עוד. רבים מספור, ובכל זאת מיוחדים כל כך. אני יכול לדבר עליהם עוד ועוד ועוד ולעולם לא לסיים, כי כל אחד מהם היה חבר שלי. בהתחלה, כשהייתי שחקן מתחיל, ואחר כך כשהפכתי לרמטכ"ל ולנשיא. הייתה לי זכות אדירה להיות איתם.
בזכותם, הפכתי לבן אדם אחר, טוב יותר. אני לא מגזים כשאני אומר את זה, ויכול להיות שחלק מכם שקוראים את המילים האלה מבינים בדיוק על מה אני מדבר. לקשר עם קהילה יש השפעה אדירה על בן אדם. הוא מאפשר לו לצמוח, להתפתח, למצות את עצמו. זו הייתה המשמעות של המשחק בשבילי, ולכן כל כך קשה לי לעזוב אותו.
.עכשיו הגיע הזמן להיפרד

עוד מעט נכנסת שבת, אבל עד אז אני רוצה להשקיע קצת זמן ולדבר עם מי מכם שעוד מחובר. להיפרד, להתעדכן. לחלוק כמה עצות אחרונות.
לפני הרבה מאד זמן כתבתי את החוברת הזו. אני אמשיך לעדכן אותה, ואעביר כמה שיותר מהניסיון שלי אליה כדי שהוא יוכל לשרת את מי שרוצה להישאר במשחק.
לא הגזמתי כשאמרתי שהמשחק הזה היה חלק אדיר מהחיים שלי. השקעתי בו שעות אינספור, והיו זמנים שבהם חשבתי רק עליו. העולם אולי וירטואלי, אבל הקשרים והחברויות הם אמיתיים לחלוטין. גם ההשפעה על השחקן אמיתית, ומלווה אותך כל יום.
אז תודה לכם. על האמון, על התמיכה ועל האהבה. על החברות, על הקשר וכן- גם על הריבים.
הייתי רוצה לעבור אחד אחד על השמות של כולכם, אבל אני יודע שזו משימה שלעולם לא תיגמר. אני אדבר היום עם כמה שיותר מכם באופן פרטי, כדי לעשות את הפרידה כמו שצריך.

...אני מניח שזה הסוף
.להתראות. אני אזכור אתכם- תמיד
.שבת שלום,שלכם, בפעם האחרונה
AH333 - גבריאל


Previous article:
Legend מועמדים רשמיים לקונגרס, מפלגת (3 years ago)

ESim
or
Register for free
Only letters, numbers, underscore and space are allowed (A-Z,a-z,0-9,_,' ')
Show more

By clicking 'Sign Up!', you agree to the Rules and that you have read the Privacy Policy.

About the game:


USA as a world power? In E-Sim it is possible!

In E-Sim we have a huge, living world, which is a mirror copy of the Earth. Well, maybe not completely mirrored, because the balance of power in this virtual world looks a bit different than in real life. In E-Sim, USA does not have to be a world superpower, It can be efficiently managed as a much smaller country that has entrepreneurial citizens that support it's foundation. Everything depends on the players themselves and how they decide to shape the political map of the game.

Work for the good of your country and see it rise to an empire.

Activities in this game are divided into several modules. First is the economy as a citizen in a country of your choice you must work to earn money, which you will get to spend for example, on food or purchase of weapons which are critical for your progress as a fighter. You will work in either private companies which are owned by players or government companies which are owned by the state. After progressing in the game you will finally get the opportunity to set up your own business and hire other players. If it prospers, we can even change it into a joint-stock company and enter the stock market and get even more money in this way.


In E-Sim, international wars are nothing out of the ordinary.

"E-Sim is one of the most unique browser games out there"

Become an influential politician.

The second module is a politics. Just like in real life politics in E-Sim are an extremely powerful tool that can be used for your own purposes. From time to time there are elections in the game in which you will not only vote, but also have the ability to run for the head of the party you're in. You can also apply for congress, where once elected you will be given the right to vote on laws proposed by your fellow congress members or your president and propose laws yourself. Voting on laws is important for your country as it can shape the lives of those around you. You can also try to become the head of a given party, and even take part in presidential elections and decide on the shape of the foreign policy of a given state (for example, who to declare war on). Career in politics is obviously not easy and in order to succeed in it, you have to have a good plan and compete for the votes of voters.


You can go bankrupt or become a rich man while playing the stock market.

The international war.

The last and probably the most important module is military. In E-Sim, countries are constantly fighting each other for control over territories which in return grant them access to more valuable raw materials. For this purpose, they form alliances, they fight international wars, but they also have to deal with, for example, uprisings in conquered countries or civil wars, which may explode on their territory. You can also take part in these clashes, although you are also given the opportunity to lead a life as a pacifist who focuses on other activities in the game (for example, running a successful newspaper or selling products).


At the auction you can sell or buy your dream inventory.

E-Sim is a unique browser game. It's creators ensured realistic representation of the mechanisms present in the real world and gave all power to the players who shape the image of the virtual Earth according to their own. So come and join them and help your country achieve its full potential.


Invest, produce and sell - be an entrepreneur in E-Sim.


Take part in numerous events for the E-Sim community.


forum | Laws | Privacy policy | Staff | Wikia | Alpha | Primera | Secura | Suna | Furia | Pandoria esim political game
Play on