Login:
Password:

Forgot password? Register

Article


86
Sytuacja sPolski - dzień 1083 (Political)
Posted 5 years ago by
Ministerstwo Obrony Narodowej    
ReportPozdrawiam wszystkich obywateli sPolski.

Połowa kadencji, pora na kilka słów o obecnej sytuacji sPolski. Jak wiadomo ciągle obowiązuje nas NAP z OF, pozostało 17 dni do końca. Nie przypuszczam, żeby przed jego końcem nastąpił atak na nasze terytorium, zbyt wielkie koszty się tym wiążą (2400 gold). Dlatego uważam, że wojna rozpocznie się 1100 dnia e-sim.

Jak jesteśmy do niej przygotowani? Zapasy Org są duże, więc łatwo nas nie podbiją. A zawiązała się spora koalicja krajów, które chcą nas podbić. Płacimy teraz za politykę mocarstwową, gdy byliśmy potęgą.
Próbowałem zawiązać sojusz, który wspierałby się wzajemnie w trudnych chwilach - tak powstał Justice League. Jednak ze względu na nasz NAP nie mogliśmy pomagać wszystkim sojusznikom. Węgrom pomogliśmy jedynie w czasie ich wojny z Serbią oraz budując mur odgradzający ich od Litwy. To było za mało i zmuszone zostały do podpisania NAP. Przez pewien czas zwycięsko walczyliśmy przeciw agresji Francji na Belgię, ale odkąd włączyła się Słowenia mamy ograniczone pole manewru ( nie możemy pomóc Niemcom).

Polska dotrzymała wszystkich umów, pomagała na ile było ją stać. To dawni sojusznicy odwrócili się od nas. Serbia pierwsza zmieniła front i od razu napadła na Węgry. Bułgaria (podobnie jak wcześniej Węgry) toczy samotną walkę i nie jest zainteresowana współpracą, Chiny jak w realu prowadzą zagadkową politykę, Rumunia po odejściu wielu graczy straciła swój potencjał. Obecnie naszymi sojusznikami pozostały: Belgia, Holandia, Niemcy i Rumunia (Finlandia toczy własną wojnę). Nie ma za bardzo z kim toczyć rozmów w Europie o współpracy, bo najsilniejsi są przeciw nam. Niby jest jeszcze Ameryka, ale nie jestem pewien czy są chętni walczyć kilka tygodni dla nas za free (cały nasz dmg pochłonie walka o core).
Gdy 75% e-sim zbiera się w jednym sojuszu, to wynik walki jest łatwy do przewidzenia. Ale to też świadczy, ze ta gra po prostu ma się ku końcowi. Sam widzę jak mało ludzi wbija na MON dla oficerów, jak mało bierze dof. Brak chętnych do monowania, do pracy w MSZ. Polska jako potęga e-sim już umarła, zostaliśmy średnim krajem z potencjałem, ale któremu już nic się nie chce. Może walka o core ożywi graczy, może...

Jesteśmy przygotowani do walki finansowo, dwa miesiące oszczędności odbudowały Org. Zmobilizujmy się we wrześniu i pokażmy, ze jeszcze Polska... Mam nadzieję, że nowy prezydent i nowy MON sprostają zadaniu w tych dniach ciężkiej próby.


Prezydent sPolski
Arter
PRZED WALKĄ ZAWSZE SPRAWDZAJ ROZKAZY!
Nie bij w bitwach, których nie ma w rozkazach.
I bij w bitwie z najmniejsza przewaga


DOFy, o ile są przewidziane, wydawane są na 20 minut przed końcem mini-tury na kanałach IRC MONu.

JEŻELI MASZ PONIŻEJ 8 LEVELU WALCZ W PRATICE BATTLE:Staraj się walczyć z chlebem najwyższej jakości pozwoli to zadać większe obrażenia w bitwie i szybciej się rozwijać.
Jeżeli masz możliwość to uderzaj wykorzystując broń przynajmniej Q1 - jest to zdecydowanie efektowniejsze niż bicie z łapy.

Pamiętaj! To ostatnie sekundy decydują o zakończeniu bitwy. Jeżeli masz czas staraj się pilnować bitwy do ostatniej sekundy.

Doffy są wydawane tylko w krytycznych momentach.Informujemy, że wszelkie info (i dofy, jeśli akurat wydajemy !) można uzyskać na kanale IRC: #e-sim.mon w sieci QuakeNet

Skład Ministerstwa Obrony Narodowej

MON: wakat
vMON: wakat
Pomocnicy: Pterek kermit100 BojaZBanemZaMulti Sergiax (na IRC - Sergiax) Gashres (na IRC - Rynio) sucharmarian Dzejkob

Podziękowania dla graczy Kotera , djetc oraz Raciawelli za wykonanie grafik do gazetki


Zapraszamy na portal poświęcony e-sim, stworzony przez MEN. Serdeczne podziękowania dla Ben3dikT . Znajdziecie tam multum niezbędnych informacji, które pomogą Wam zrozumieć mechanikę gry! Zapraszam
Centrum Informacyjne esim-center
#e-sim.pl - główny kanał naszego społeczeństwa, tam dzieje się najwięcej wiec zapraszam do uczestniczenia w tej zbiorowej zabawie.


#e-sim.mon - kanał Ministerstwa Obrony Narodowej - tutaj znajduję się link do gazetki z aktualnymi rozkazami i tu uzyskasz niezbędne info gdzie i jak masz walczyćPrevious article:
Sytuacja sPolski - dzień 1068 (5 years ago)

Next article:
Sytuacja sPolski - dzień 1092 (5 years ago)

ESim
or
Register for free
Only letters, numbers, underscore and space are allowed (A-Z,a-z,0-9,_,' ')
Show more