Login:
Password:

Forgot password? Register

Article


50
[MEN] Logi + gry + zagadka (Fun)
Posted 5 years ago by
Ministerstwo Edukacji Narodowej    
Report
Witajcie!

W dzisiejszym, krótszym niż zwykle artykule, czekają na Was: zaproszenie na niedzielne gry, logi z wykładu z kMeel em, nowa zagadka (tym razem nie Smocza! ) i rozwiązanie konkursu o postanowieniach noworocznych.


Zapraszamy Was w niedzielę 26 stycznia od 18:00 na Familiadę i Milionerów. Zabawa będzie mieć miejsce jak zawsze na naszym kanale #e-sim.men. Do szczęśliwej siódemki zwycięzców trafią następujące NAGRODY:

1 miejsce - 8 Gold
2 miejsce - 7 Gold
3 miejsce - 6 Gold
4 miejsce - 5 Gold
5 miejsce - 4 Gold
6 miejsce - 3 Gold
7 miejsce - 2 Gold

Stawki nagród w obu grach będą takie same.
Prezentujemy Wam logi z wykładu z naszym community managerem kMeelem. Wykład ten odbył się 29 grudnia minionego roku, dziękujemy za liczne przybycie i za przysyłanie Waszych pytań.

Zachęcamy do lektury:


LOGI Z WYKŁADU


Na wykładzie nie starczyło czasu na wszystkie pytania, ale kMeel zgodził się odpisać na resztę w późniejszym terminie i przesłał odpowiedzi wczoraj


DODATKOWE PYTANIA


Dziękuję:

kMeel - za wykład!

Kotera - za współprowadzenie
Vimes - za asystę kMeelowi
djetc - za przyczynienie się do zorganizowania wykładu
Wszystkim Uczestnikom za przybycie i przesyłanie swoich pytań, zarówno podczas wykładu,
jak i wcześniej w formularzu.

Pora na rozwiązanie konkursu o noworocznych postanowieniach, który znalazł się w ostatnim artykule.

Krótkie przypomnienie zasad: nagrodę stanowi broń Q1, należało za pomocą PM odpowiedzieć na 1 lub 2 z poniższych pytań:
a) Czy według Ciebie warto robić postanowienia noworoczne? Uzasadnij swoją opinię.
b) Jakie masz postanowienie noworoczne i co zrobisz, aby je zrealizować?

Napłynęło tylko 5 zgłoszeń. Za wszystkie dziękujemy!


OTO ZWYCIĘZCY I ICH WYPOWIEDZI:

(Zachowana pisownia oryginalna)

1 miejsce - Marvin_pl - 300 broni Q1
Uważam, że nie warto robić postanowiem noworocznych ponieważ większość z nich nie zostaje spełniona. Ludzie robią to tylko w celu zamydlenia sobie i otoczeniu oczu, że mamy plany na nowy rok i zamierzamy realizować jakieś górnolotne cele. Natomiast prawdziwa motywacja do działania nie bierze się z powodu zmiany kalendarza i cyferki w nim, lecz z silnej woli i potrzeby zmian.

2 miejsce - 3h FMH - 200 broni Q1
Początek roku 2014 to okres wielu zmian większości ludzi. Chcemy żeby wraz z nowym rokiem żyło nam się lepiej. Planujemy co zmienimy, robimy postanowienia. Chcemy wraz z końcem starego roku roku rzucić palenie, zacząć oprawiać sport i wiele innych różnych rzeczy. Końcówkę 2013 spędziliśmy na planowaniu. I bardzo dobrze ze chcemy coś w sobie zmienić.
Tylko że...
...to bezsensu.
Mimo że nie neguje postanowień lecz wręcz je popieram to dla mnie postanowienia noworoczne to bezsens.
Why?
Myślimy nad tym co chcemy zmienić, a gdy już to wiemy...
To czekamy. Tracimy energie na czekanie. Dlaczego gdy sobie coś postanowimy to tracimy tyle czasu na wyczekiwanie nowego roku? Dlaczego nie zaczniemy zmieniać swojego życia od razu, od chwili gdy już wiemy co chcemy zmienić. Co jest magicznego w tej zmianie daty ze odkładamy swoje największe pragnienia właśnie na ten dzień? Moim zdaniem lepiej od razu spełniać swoje największe pragnienia. Wejść w ten nowy rok takim jak chce się być.

3 miejsce - Wiczu - 150 broni Q1
a) Warto robić postanowienia noworoczne ale do tego trzeba być zdeterminowanym, trzeba posiadać jakiekolwiek chęci, a jeśli już posiadamy te 2 cechy możemy postanowić sobie coś i to wykonać, a czasami postanowienia wymyślone na trzeźwo bądź w stanie upojenia alkoholowego są najlepszymi postanowieniami jakie mogliśmy wykonać w życiu i jeśli je zrealizujemy to na pewno nie wyjdziemy na --

b) Ja tam w sumie dużo sobie nie postanowiłem ale coś się znalazło, na pewno rzucę palenie, podrasuję mój samochodzik, że będzie mruczał jak v8 no i ostatnie to wrócę na siłkę. W sumie już w głębi duszy mi wszystko wychodzi ponieważ te 13zł dziennie odkładam do skarbonki która jest na części do auta i daję radę nie palić i nawet mnie do tego nie ciągnie już mam obrzydzenie, a co do siłki to muszę zrobić powrót bo zaniedbałem troszkę siebie ale już za nie długo idę po karnecik dietę mam rozpiskę dni już wykonałem teraz zostało tylko kupić ten karnecik ale to zaczynam od lutego no i to na tyle

4 miejsce - Kemot93PL - 100 broni Q1
1.
Według mnie warto robić postanowienia, ponieważ dają one do myślenia nad swoim życiem Chociaż wiadomo często ludzie ich nie dotrzymują
2.
Moim postanowieniem jest przeczytać parę książek Takie proste, chciałbym postarać się przeczytać przynajmniej 5 części Wiedźmina Może one mnie zmotywują. Tak w życiu nie licząc oczywiście, CKM'u albo Playboya to przeczytałem lekturę z podstawówki o tym psie, który popełnił samobójstwo skacząc z pociągu czy coś w tym stylu.
Jeszcze jedno postanowienie przytyć, ważę 65 kg, mając 179 wzrostu

5 miejsce - Big Show 1234 - 50 broni Q1
1) Oczywiście, że warto mieć jakieś postanowienie noworoczne. Są nam potrzebne bardziej niż niektórym się zdaje. przykładowo ktoś pali wie o tym że niszczy sobie zdrowie i chciałby rzucić jednak nie ma konkretnego motywu, aby rzucić. A takie postanowienie noworoczne to może nie najmocniejszy jednak motyw by zrobić sobie postanowienie rzucenia Ja sam próbuję skończyć z tym świństwem.


Jeśli mogę coś dodać od siebie, przypadkiem natknęłam się na cytat idealnie podsumowujący część z powyższych wypowiedzi

Prawdziwa decyzja jest mierzona poprzez fakt podjęcia działania. Jeśli nie ma działania - tak naprawdę nie podjąłeś decyzji. ~ Tony RobbinsROZWIĄZANIE POPRZEDNIEJ ZAGADKI
Pomyśl o słowach, które zaczynają się na „gb”. Jedno z nich to gbur. We wspólnym języku są dwa słowa... Jakie jest to drugie? To coś, czego używasz na co dzień. Jeżeli słuchałeś uważnie to już Ci powiedziałem co to jest.

Odpowiedź: JĘZYK

ZWYCIĘZCY:

MieCzySlawny
Eheyeh
MarioMarcin
Necris
wewopy
Wiczu
Bartosz2
SPQR666
sauzer
Pepus
maciko
chams
Tom607
Maks02000
caleczka

Wszyscy lada chwila od Smoku dostaną po 5 PLN
Gratulujemy!NOWA ZAGADKA

Dzisiaj gościnnie w kąciku Smoczych ZaGADek pojawia się 3h FMH !
Oto przygotowana dla Was przez niego zagadka:

Nie może zranić, ale może zabić,
nie da się ruszyć, ale da się rzucić,
nie da się zjeść, ale jest smaczne
W ramach podpowiedzi możemy powiedzieć, że chodzi o słowo mające kilka znaczeń, a w każdym wersie są 2 różne znaczenia Kombinujcie

Odpowiedź prześlijcie w PM na nasze konto.
Jako że zagadka jest dość trudna, najszybsza dziesiątka graczy otrzyma aż po 1 Gold


Powodzenia!

Pamiętajcie, że śmiało możecie próbować po kilka razy, aż do skutku!

Darmowe chlebki Q5, gifty Q2/Q1 i bilety Q1 do 9 poziomu włącznie! Wypełniaj codziennie.


Maks. 3 szt. ekwipunku Q1 lub Q2 do 8 poziomu włącznie. Wypełnij raz.


Bez limitu levelowego. Wypełnij raz. Licz się z kolejkami (kurczą się, ale nadal jeszcze są od czasu BB).


Bez limitu. Wypełnij raz.


Bez limitu. Pytaj tyle razy, ile tylko potrzebujesz, na każde pytanie (dot. e-Sima) odpowiemy.


Zapraszamy na nasz kanał! Czekamy tam na Was codziennie, chętnie pomożemy i odpowiemy
na wszystkie pytania. Przyjdźcie, dajcie nam się poznaćPrevious article:
[MEN] Niedzielne gry i wiele więcej (5 years ago)

Next article:
[MEN] Walentynkowe gry dziś o 19:00! (5 years ago)

ESim
or
Register for free
Only letters, numbers, underscore and space are allowed (A-Z,a-z,0-9,_,' ')
Show more

By clicking 'Sign Up!', you agree to the Rules and that you have read the Privacy Policy.

About the game:


USA as a world power? In E-Sim it is possible!

In E-Sim we have a huge, living world, which is a mirror copy of the Earth. Well, maybe not completely mirrored, because the balance of power in this virtual world looks a bit different than in real life. In E-Sim, USA does not have to be a world superpower, It can be efficiently managed as a much smaller country that has entrepreneurial citizens that support it's foundation. Everything depends on the players themselves and how they decide to shape the political map of the game.

Work for the good of your country and see it rise to an empire.

Activities in this game are divided into several modules. First is the economy as a citizen in a country of your choice you must work to earn money, which you will get to spend for example, on food or purchase of weapons which are critical for your progress as a fighter. You will work in either private companies which are owned by players or government companies which are owned by the state. After progressing in the game you will finally get the opportunity to set up your own business and hire other players. If it prospers, we can even change it into a joint-stock company and enter the stock market and get even more money in this way.


In E-Sim, international wars are nothing out of the ordinary.

"E-Sim is one of the most unique browser games out there"

Become an influential politician.

The second module is a politics. Just like in real life politics in E-Sim are an extremely powerful tool that can be used for your own purposes. From time to time there are elections in the game in which you will not only vote, but also have the ability to run for the head of the party you're in. You can also apply for congress, where once elected you will be given the right to vote on laws proposed by your fellow congress members or your president and propose laws yourself. Voting on laws is important for your country as it can shape the lives of those around you. You can also try to become the head of a given party, and even take part in presidential elections and decide on the shape of the foreign policy of a given state (for example, who to declare war on). Career in politics is obviously not easy and in order to succeed in it, you have to have a good plan and compete for the votes of voters.


You can go bankrupt or become a rich man while playing the stock market.

The international war.

The last and probably the most important module is military. In E-Sim, countries are constantly fighting each other for control over territories which in return grant them access to more valuable raw materials. For this purpose, they form alliances, they fight international wars, but they also have to deal with, for example, uprisings in conquered countries or civil wars, which may explode on their territory. You can also take part in these clashes, although you are also given the opportunity to lead a life as a pacifist who focuses on other activities in the game (for example, running a successful newspaper or selling products).


At the auction you can sell or buy your dream inventory.

E-Sim is a unique browser game. It's creators ensured realistic representation of the mechanisms present in the real world and gave all power to the players who shape the image of the virtual Earth according to their own. So come and join them and help your country achieve its full potential.


Invest, produce and sell - be an entrepreneur in E-Sim.


Take part in numerous events for the E-Sim community.


forum | Laws | Privacy policy | Staff | Wikia | Alpha | Primera | Secura | Suna | Furia | Orange esim political game
Play on