Login:
Password:

Forgot password? Register

Article

StuuuG


Redactor

190


111
Rozmowa z Adminem e-Sima (Political)
Posted 6 years ago by
StuuuG    
Report


NA WSTĘPIE: ZA NIM KTOŚ POWIE "MAŁO" TO MIAŁEM TYLKO GODZINE NA TEN WYWIAD. DZIĘKUJE.


Cześć. To już mój drugi wywiad. Tym razem będę rozmawiał z railmanem. Admin em e-Sima. Zapraszam do lektury!

StuuuG : Cześć.

Admin : Siema!

StuuuG : To zaczniemy od pytań "od kuchni" ile osób liczy zespół e-sima?

Admin : Corowo w biurze jest osiem osób - mamy pięciu developerów (administratorzy, graficy, programiści), community managera, osobę od marketingu + moja skromna osoba . Dodatkowo jest cala armia ludzi, którzy biorą udział zdalnie w projekcie - trzech szefów zespołów moderatorskich, kilkudziesięciu moderatorow, osoby pomagające z sortowaniem bugow, administrowaniem forum i wiele, wiele innych osób pomagających w ten czy inny sposób

StuuuG : Jaki jest plan rozwoju e-sima? planujecie jakieś większe lub mniejsze zmiany, które znacznie wypłyną na wygląd, mechanike?

Admin : Z ważniejszych zmian, które będą jeszcze w grudniu - chcielibyśmy, żeby więcej osób brało udział w tworzeniu wizji gry. Dlatego będziemy odpalać kanał komunikacyjny dla najbardziej aktywnych dzióbasków w grze. Co będziemy robić, to tworzyć ciekawe ewenty w grze i inwestować w nowych graczy w grze.

StuuuG : Okey to może powoli przejdziemy do tych pytań trudniejszych. Planowana jest zmiana na stanowisku GOA Primery? Obecny GOA iPSiArt jest bardzo mało aktywny.

Admin : Nie udzielam takich informacji - to byloby niegrzeczne w stosunku do Ipsiego

StuuuG : Osobiście chciałbym tylko podkreślić że Primera potrzebuje aktywnego GOA jak np. essex czy djetc.

Admin : Ipsi jest bardzo dobry w budowaniu społeczności - fakt, ze Litwa jest taka silna to jest m.in. jego zasługa.

StuuuG : Fakt że Litwa potrafiła wbijać w 10s swoje limity to pewnie także jego zasługa :>

Admin : Ja słyszę takie same opinie o innych krajach - myślę, ze to po prostu standardowa myśl narodzona pod wpływem emocji po przegranej o włos

StuuuG : Co skłoniło cię do decyzji o wprowadzeniu Buy Gold na primere? Mimo iż zapewniałeś że do tego nie dojdzie.

Admin : Z primerą sytuacja wyglądała tak, że mało kto kupował konta premium, serwer generował koszty, administrowanie tym zajmowało czas i pieniądze, a jednocześnie fakt, ze nie można było kupić złota nie był jakoś atrakcyjny dla nowych graczy. Przez pól roku na primerze było mniej nowych graczy niż na securze, zamiast patrzeć jak ten serwer powoli wymiera, woleliśmy wprowadzić sprzedaż złota i zainwestować w marketing, efekty macie już teraz - dzięki reklamom od społeczności w dwa dni zarejestrowało się 17.000 ludzi

StuuuG : Nie do końca wszyscy są zadowoleni z powodu że to Polska ma BB są w śród nich także Polscy gracze. Czego nie dało się zorganizować BB w jakimś innym mniejszym kraju by urozmaicić rozgrywkę? BB w Niemczech czy we Francji? Myślę że tam chętniej osoby wydają pieniądze na grę.

Admin : Tak naprawdę to społeczność to wszystko organizuje poprzez nadsyłanie reklam. To działa w ten sposób - jeśli ktoś stworzy skuteczna reklamę, to na nią idzie najwięcej $$$, dlatego zachęcam do nadsyłania reklam w konkursach - potrzeba dobrych testów i obrazków przyciągających uwagę. Polacy maja tyle nowych graczy tylko dlatego, bo nadsyłają dużo reklam - tak się złożyło, ze jedna z nich trafiła w dziesiątkę zachęcam tez do zorganizowania się tak jak to robi Polska społeczność. Mają własny system mentoringu, wysyłają przedmioty nowym gracza, rozmawiają z nimi, piszą specjalnie dla nich artykuły, itd. Patrząc w nasze statystyki - tak naprawdę to ile graczy zostanie zależy od tego jak zostaną oni przyjęci przez społeczność. Jeśli są zostawienie sami sobie, to mało z nich zostaje

StuuuG : Zmieniamy temat. Dlaczego skasowałeś art Deepa oraz art Untanelisa i jego kopie?

Admin : Po doświadczeniach z poprzednimi artykułami trollującymi i hateującymi administracje.

StuuuG : Ale to jest powód dla usuwania artykułów które zawierały w sobie prawde? E-Sim zmierza ku byciu drugim erep z dnia na dzień.

Admin : Gdy wprowadzaliśmy moduł z ekwipunkiem to przez parę tygodni mieliśmy w grze negatywna atmosferę tylko dlatego, ze ktoś zrobił artykuł hatejący ekwipunek.

StuuuG : A przecież gdyby nie to że erep tak się zmienił pod kase to e-sim by , a jeżeli tak to by miał niższą popularność niż obecnie

Admin : Nie wydaje mi się, erepublik jest bardziej skomercjalizowany, natomiast jest bardziej popularna gra od e-sima. Cześć graczy po prostu nie rozumie, ze rozwijanie gry, utrzymanie serwerów, marketing, biuro, księgowość i ogólnie prowadzenie firmy informatycznej kosztuje bez kasy nie ma mowy o rozwijaniu gry. Problem polega na tym, ze gracze nie widza tego co sie dzieje po drugiej stronie gry e-sim przez rok nie sprzedawał złota i nie miał pieniędzy na zatrudnienie zespołu deweloperskiego. Jak sobie wyobrażacie rozwijanie gry przez jedna osobę, która jest jednocześnie administratorem, programista, grafikiem, księgowym, itd. ? Dopiero od roku stworzyliśmy zespól i zrobiliśmy przez ten czas wielki postęp z gra. To co widać po stronie użytkownika, to możliwość kupienia golda po stronie deweloperów to sa pieniądze na marketing i nowi gracze dlatego właśnie nie życzę sobie, żeby ktoś pisał artykuły o chciwym adminie i wklejał ryja trollface'a z dolarami w oczach Dla mnie to jest obraza, ja sam do pracy dojeżdżam rowerem i wynajmuje pokój.

StuuuG : Wrócę do sprawy secury. Kto jest tam odpowiedzialny za działania staffu na Securze? Czego ten sam regulamin jest inaczej respektowany na primerze i inaczej na securze? Czy nie powinno w tym być jednolitości? Jeżeli na primerę także przyjdą nowe osoby i starzy wyjadacze sie wykruszą to staff będzie kompletnie skorumpowany w tej grze. Mieliśmy zmiany od środka, a co ze zmianami w staffie?

Admin : Nie mogę odpowiedzieć na to pytanie, bo nie odwołujesz się do konkretnego faktu.

StuuuG : Fakt defraudacji 10k Gold budżetu Polskiego Państwa i brak reakcji staffu na primerze byłby to z miejsca ban permamentny dodatkowo osoba do której zostało to przelane ma zostać GO na Securze,

Admin : Bardzo krzywdzące jest nazywanie moderatorów skorumpowanymi - oni poświęcają dla Was swój wolny czas ogarniając grę, robią to całkiem za darmo. Rapiz - jedyne co moge zrobic w tej sprawie, to wysłać monit do Bato. Ja mam 24 godziny czasu na dobę, jeśli robię jedna rzecz, to nie robię innej.

StuuuG : Też jestem człowiekiem Wiem z czym to sie wiąże

Admin : Jeśli siedzę logach jednego gracze, to w tym czasie nie robię kampanii, która przynosi 10.000 nowych graczy.

StuuuG : No to już by było na tyle. Dziękuje za wywiad.

Admin : Ja również. Jeszcze na koniec - korzystając z okazji: Będziemy mieć teraz dużo nowych graczy, jeśli jakiś kraj chce zorganizować BB, to wystarczy zebrać zespól pomagający nowym gracza i przygotować dla nich pomoc. Jak zbierzecie fajna ekipę - to dajcie znać kMeelowi - spróbujemy zrobić kampanie dla tego kraju.Wszystkich chętnych prosimy o pomoc w dokończeniu tłumaczenia e-Sima na język Polski. Odpowiedzi z tego formularza zostaną wysłane do administracji gry.


Potrzebuje także ANGIELSKIEJ WERSJI tego wywiadu. Jeżeli ktoś by mógł przetłumaczyć wywiad to możecie to zrobić i wrzucić na pokazywarkę. Z góry dzięki.Previous article:
Mikołajkowy Konkurs Wiedzy o E-Simie (6 years ago)

Next article:
Pomóż w tłumaczeniu e-Sima ! (6 years ago)

ESim
or
Register for free:
Only letters, numbers, underscore and space are allowed (A-Z,a-z,0-9,_,' ')
Show more

By clicking 'Sign Up!', you agree to the Rules and that you have read the Privacy Policy.

About the game:


USA as a world power? In E-Sim it is possible!

In E-Sim we have a huge, living world, which is a mirror copy of the Earth. Well, maybe not completely mirrored, because the balance of power in this virtual world looks a bit different than in real life. In E-Sim, USA does not have to be a world superpower, It can be efficiently managed as a much smaller country that has entrepreneurial citizens that support it's foundation. Everything depends on the players themselves and how they decide to shape the political map of the game.

Work for the good of your country and see it rise to an empire.

Activities in this game are divided into several modules. First is the economy as a citizen in a country of your choice you must work to earn money, which you will get to spend for example, on food or purchase of weapons which are critical for your progress as a fighter. You will work in either private companies which are owned by players or government companies which are owned by the state. After progressing in the game you will finally get the opportunity to set up your own business and hire other players. If it prospers, we can even change it into a joint-stock company and enter the stock market and get even more money in this way.


In E-Sim, international wars are nothing out of the ordinary.

"E-Sim is one of the most unique browser games out there"

Become an influential politician.

The second module is a politics. Just like in real life politics in E-Sim are an extremely powerful tool that can be used for your own purposes. From time to time there are elections in the game in which you will not only vote, but also have the ability to run for the head of the party you're in. You can also apply for congress, where once elected you will be given the right to vote on laws proposed by your fellow congress members or your president and propose laws yourself. Voting on laws is important for your country as it can shape the lives of those around you. You can also try to become the head of a given party, and even take part in presidential elections and decide on the shape of the foreign policy of a given state (for example, who to declare war on). Career in politics is obviously not easy and in order to succeed in it, you have to have a good plan and compete for the votes of voters.


You can go bankrupt or become a rich man while playing the stock market.

The international war.

The last and probably the most important module is military. In E-Sim, countries are constantly fighting each other for control over territories which in return grant them access to more valuable raw materials. For this purpose, they form alliances, they fight international wars, but they also have to deal with, for example, uprisings in conquered countries or civil wars, which may explode on their territory. You can also take part in these clashes, although you are also given the opportunity to lead a life as a pacifist who focuses on other activities in the game (for example, running a successful newspaper or selling products).


At the auction you can sell or buy your dream inventory.

E-Sim is a unique browser game. It's creators ensured realistic representation of the mechanisms present in the real world and gave all power to the players who shape the image of the virtual Earth according to their own. So come and join them and help your country achieve its full potential.


Invest, produce and sell - be an entrepreneur in E-Sim.


Take part in numerous events for the E-Sim community.


forum | Laws | Privacy policy | Staff | Wikia | Alpha | Primera | Secura | Suna | Nova | Zuna | Deriva | esim political game
Play on