Login:
Password:

Forgot password? Register

Article


4
Türk vatandaşlarından vize istemeyen ülkeler (Political)
Posted 2 months ago by
GorkemGokhanGurbuz    
Report


Ukrayna

Karadeniz’in kuzey yakasındaki Ukrayna, Türk vatandaşlarından 60 güne kadar olan ziyaretleri için vize istemiyor.

Sırbistan

Sırbistan’da 90 güne kadar vizesiz seyahat edebilirsiniz.

Arnavutluk

Balkanların ve Avrupa’nın en kendine has kültürlerinden biri olan Arnavutluk’a, 90 güne kadar vizesiz seyahat edebilirsiniz

Andorra

Fransa ile İspanya arasındaki Pirene Dağları’nda bulunan ve son zamanlarda turistleri kendine çeken bu küçük ülkeyi vize şartı olmaksızın 90 gün ziyaret edebilirsiniz.

Bosna Hersek

Osmanlı’nın izlerinin hala canlı olduğu Bosna Hersek’te, 180 günlük bir süre içinde en fazla 90 gün boyunca vizesiz bulunabilirsiniz.

Karadağ

Doğal güzellikleri, mavi ve yeşilin uyumu ve gece hayatıyla bilinen Karadağ, Türk vatandaşlarına 180 günlük bir süre içerisinde 90 gün vizesiz ziyaret hakkı tanıyor.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

Türk vatandaşları, KKTC’ye vizesiz ve yalnızca T.C. nüfus cüzdanlarıyla girebiliyor.

Kosova

Bosna Hersek’i olduğu gibi, Kosova’yı da 180 günlük bir sürede 90 günü aşmayacak şekilde vizesiz ziyaret edebilirsiniz.

Makedonya Cumhuriyeti

Ohri Gölü’nün güzelliği ile bilinen Makedonya, Türk vatandaşlarına 90 güne kadar visezi ziyaret etme hakkı tanıyor.

12. Moldova
Eski Doğu Bloğu ülkelerinden Moldova’yı da vize almadan 90 gün boyunca gezebilirsiniz.

Vizesiz Asya Ülkeleri
Asya Gezilecek Yerler - Vizesiz Asya Ülkeleri
1. Azerbaycan
Bakü, Azerbaycan
Ucuz Bakü Uçak Bileti
Kardeş ülkemizde kalma sınırı yok ancak kapıda vize almak gerekiyor. Başkent Bakü’ye bir haftasonu kaçamağı yapmak isterseniz, Skyscanner Şehir Kaçamakları‘nı kullanarak en uygun fiyatlı uçuşları ve siz uygun konaklama seçeneklerini bir arada görebilirsiniz.

2. Bahreyn
Arap Yarımadası’nda bir ada ülkesi olan Bahreyn’e sınır kapısında vize alabiliyorsunuz.

3. Doğu Timor
Doğu Timor, Türk vatandaşlarından vize istese de, bunu sınır kapılarından alıp ülkede 30 güne kadar kalmak mümkün.

4. Endonezya
Bali, Endonezya
Ucuz Bali Uçak Biletleri
Binlerce adanın her birine gitmek pek mümkün olmasa da birçok muhteşem adayı gezebilmeniz için 35 $’a 1 aylık e-vize edinebilirsiniz.

5. Ermenistan
Türk vatandaşlarına vize uygulaması yapılsa da, havayolu ile Ermenistan’a ulaşanlar havalimanında vize alabiliyorlar.

6. Filipinler
Birçok adadan oluşan Filipinler, harika bir iklime, cıvıl cıvıl bir kültüre ve özgün bir atmosfere sahip. Filipinler’i 30 güne kadar vizesiz gezebilirsiniz.

7. Gürcistan
Tiflis, Gürcistan
Ucuz Gürcistan Uçak Biletleri
Ülkemizin kuzeydoğu komşusu, özel şarapları ve lezzetli yemekleri ile sizi bekliyor. Gürcistan’da tam bir yıla kadar vizesiz gezebilirsiniz, üstelik pasaport gerekliliği yok, Nüfus cüzdanınızla girebiliyorsunuz.

8. Hong Kong
Pasaportunuzun en az 6 ay daha geçerli olması şartıyla, turistik ve iş amaçlı geziler için Hong Kong’da üç aya kadar vizesiz kalabilirsiniz.

9. İran
Şiraz, İran
Ucuz İran Uçak Biletleri
Doğu’nun en köklü medeniyetlerinden biri olan İran’da, vize almadan 90 güne kadar seyahat edebilirsiniz.

10. Japonya
Tokyo, Japonya
Ucuz Tokyo Uçak Biletleri
Dünyada kültürel olarak eşi benzeri olmayan Japonya, muazzam şehirleri ve ihtişamlı tarihiyle sizi bekliyor. Vizesiz gidebileceğiniz Japonya’da 90 güne kalabilirsiniz. Tokyo, Osaka ve Fukuoka gibi şehirleri ziyaret etmek isterseniz Skyscanner‘ı kullanarak en uygun fiyatlı uçak biletleriniz görüntüleyebilirsiniz.

11. Kamboçya
Türkiye’deki fahri konsolosluktan ya da sınır kapılarından alınacak bir vize ile, Kamboçya’da 30 güne kadar turistik gezi yapabilirsiniz.

12. Katar
Belirli koşulları karşıladığınız takdirde, Doha Havalimanı’ndan Katar vizesi alabilirsiniz. Daha detaylı bilgiye Dışişleri Bakanlığı’nın bu yazısından ulaşabilirsiniz.

13. Kazakistan
Almatı, Kazakistan
Ucuz Kazakistan Uçak Biletleri
Atalarımızın diyarı Orta Asya’nın en güzel ülkelerinden biri olan Kazakistan’ı, 30 güne kadar vizesiz ziyaret edebilirsiniz. Fakat 5 günden fazla kalıyorsanız, polise kayıt yaptırmanız gerekiyor.

14. Kırgızistan
Türk vatandaşları Kırgızistan’ı vizesiz ziyaret edebildikleri gibi, 5 iş günü içerisinde pasaportlarını kullanarak vizesiz ve süresiz ülkede kalmak için başvuru yapabilirler.

15. Güney Kore
Seul, Güney Kore
Ucuz Seul Uçak Biletleri
2002 Dünya Kupası’ndan bu yana bağlarımızın daha da güçlendiği Güney Kore, Türk vatandaşlarından 90 güne kadar vize istemiyor.

16. Kuveyt
Basra Körfezi’nde, deniz kıyısında olan Kuveyt’i 90 güne kadar ziyaret etmek için e-vize çıkartmanız yeterli.

17. Lübnan
Beyrut, Lübnan
Ucuz Beyrut Uçak Biletleri
Turistik amaçlar için, 180 günlük bir süre içerisinde 90 günden fazla olmamak kaydıyla, Lübnan’ı vizesiz ziyaret edebilirsiniz. En ekonomik Beyrut uçak biletini bulmak için Skyscanner‘ı kullanabilirsiniz.

18. Makao Özel Yönetim Bölgesi
Çin’in kumarhaneleri ile meşhur bu özel bölgesine, vizesiz 30 güne kadar seyahat edebilirsiniz. Daha fazla kalmak istiyorsanız, Çin’in Ankara Büyükelçiliği’ne başvurmanız gerekiyor.

19. Maldivler
Male, Maldivler
Ucuz Maldivler Uçak Biletleri
Bu cennet gibi tatil adalarında 30 güne kadar vizesiz kalabilirsiniz.

20. Malezya
Türk vatandaşları, Malezya’da 90 güne kadar vizesiz kalabilirler.

21. Moğolistan
Kuzeyinde Rusya, güneyinde Çin olan Moğolistan da Türklerin ata toprakları olarak kabul edilir. Kültürümüzün ayrı bir coğrafyada, saf ve eski halini yaşamak istiyorsanız 30 gün boyunca vizesiz seyahat şansınız var.

22. Singapur
Changi Havaalanı, Singapur
Ucuz Singapur Uçak Biletleri
Dünyanın belki de en modern, en gelişmiş ada ülkesi olan Singapur, Türk vatandaşlarından 90 güne kadar olan turistik gezileri için vize istemiyor.

23. Sri Lanka
Sınır kapılarında ya da internet üzerinden Sri Lanka turistik vizenizi alabilirsiniz. Bu vize, size 30 güne kadar ülkede kalma hakkı veriyor.

24. Tacikistan
Tacikistan’a turistik amaçlı ziyaretleriniz öncesinde bu adrese başvuru yaparak e-vizenizi alabilirsiniz.

25. Tayland
Tüm gezginlerin hayali olan egzotik Tayland, Türk vatandaşlarından 30 güne kadar olan seyahatleri için vize istemiyor.

26. Tayvan
Taoyuan Uluslararası Havaalanı‘ndan giriş yaparsanız, 30 güne kadar tek girişli bir vize alabilirsiniz. Ancak bunu yapmak o kadar da kolay değil. Dönüş biletinizi göstermeniz, gerekli formları doldurmanız, iki adet vesikalık fotoğraf vermeniz gerekecek.

27. Umman
Umman’ı e-vize alarak ziyaret edebilirsiniz.

28. Ürdün
Medeniyet’in beşiği Ürdün’de, ülkeye girdikten sonraki 6 ay içerisinde 90 güne kadar vizesiz bulunabilirsiniz.

Vizesiz Amerika Ülkeleri
Machu Picchu
1. Antigua ve Barbuda
Karayip Denizi’nde yer alan ismi çok duyulmamış bu ada ülkesi 180 gün, yani 6 ay vizesiz kalış izni veriyor.

2. Arjantin
Buenos Aires, Arjantin
Ucuz Arjantin Uçak Biletleri
Tangonun tutkulu anavatanı Arjantin’e 90 güne kadar vizesiz seyahat edebilirsiniz. Arjantin’e gitmek isterseniz, en uygun fiyatlı uçak biletlerini ve otel seçeneklerini Skyscanner‘dan bulabilirsiniz.

3. Bahamalar
Tropik tatiller ile özdeşleşmiş Bahamalar, Türk vatandaşlarından vize istemiyor.

4. Barbados
Barbados beyaz kumları, masmavi suları ve palmiyelerinin yanı sıra Rihanna’nın memleketi olması ile de meşhur. 90 güne kadar bu cennet gibi adada vizesiz kalabilirsiniz.

5. Belize
Türk vatandaşları, 90 güne kadar Belize’de vizesiz tatilin keyfini çıkarabilirler.

6. Bolivya
Bolivya, uçsuz bucaksız bir tuz gölü olan Salar de Uyuni’den Amazon havzasının yağmur ormanlarına kadar doğa açısından zengin bir çeşitliliğe sahip. Bolivya’yı 90 güne kadar olan seyahatlerinizde vizesiz gezebilirsiniz.

7. Brezilya
Rio de Janeiro, Brezilya
Ucuz Rio de Janeiro Uçak Biletleri
Futbolu ve festivalleriyle dünyaya nam salmış renkli ülke Brezilya’yı, vize almadan 90 güne kadar görüp gezebilirsiniz. Başta Sao Paolo ve Rio de Janeiro olmak üzere Brezilya’nın tüm şehirlerine yapacağınız seyahatlerde Skyscanner’ın mobil uygulaması size uçak bileti ve otel rezervasyonlarınızın yanı sıra araç kiralama işlemlerinde yardımcı olacaktır.

8. Birleşik Krallık Virgin Adaları
Yerleşim tarihi milattan önceye dayanan bu Karayip adasında rüya gibi bir 30 gün geçirebilirsiniz.

9. Dominik Cumhuriyeti
Deniz kum güneş üçlüsünün dışında, Dominik Cumhuriyeti, Orta Amerika ve Karayipler’in en gelişmiş ekonomilerinden birisi olmasıyla da biliniyor. Dominik Cumhuriyeti, Türk vatandaşlarından vize istemeyen ülkelerden biri olmasa da, vizenizi havaalanında 10 $ karşılığında alabilirsiniz. Dönüşe de dikkat! Turistlerden ülkeden ayrılırken 20 $ tutarında çıkış vergisi talep ediliyor.

10. Dominika
Dominika (Dominik Cumhuriyeti ile karışmasın!) Türk vatandaşlarına 21 güne kadar vizesiz seyahat imkanı sunuyor.

11. Ekvador
Guayaquil, Ekvador
Ucuz Ekvador Uçak Biletleri
Adından anlaşılabileceği gibi burası, tam Ekvator çizgisinde yer alıyor ve zengin doğal kaynaklara sahip. Turistik geziler için Ekvador’u 90 güne kadar vizesiz ziyaret edebilirsiniz.

12. El Salvador
Orta Amerika’nın en küçük, ama aynı zamanda en yoğun nüfusuna sahip ülkesi El Salvador, Türk vatandaşlarından 90 güne kadar vize istemiyor.

13. Guatemala
Gerek kahvesiyle, gerekse Mayalardan kalma kültürel mirasıyla, Meksika’nın güneyinde yer alan Guatemala, mutlaka ziyaret edilmeyi hak ediyor. Guatemala, Türk vatandaşlarından turistik geziler için 90 güne kadar vize istemiyor.

14. Haiti
90 gün kalabildiğiniz Haiti’de havalimanında hızlıca vize alabiliyorsunuz.

15. Honduras
Guatemala’nın doğu komşusu olan Honduras, onunla benzer özelliklere sahip. Türk vatandaşları burada 90 güne kadar vizesiz kalabilirler.

16. Jamaika
Kingston, Jamaika
Ucuz Jamaika Uçak Biletleri
Reggae’nin kalbinin attığı yer olarak bilinen Jamaika, cennet gibi doğasının yanı sıra, dingin ve huzurlu hayat felsefesi ile de meşhur. Turistik gezi yapmak isteyenler, ülkede 90 güne kadar bir süreyle vizesiz kalabilirler. Eğer Jamaika’nın harika sahillerinde yer alan otelleri Skyscanner aracılığıyla inceleyebilir ve rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

Tuvalu

Bu ada ülkesi Türk vatandaşlarından vize istemiyor.ŞİMDİDEN HERKESE İYİ SEYAHATLER DİLİYORUM.

Previous article:
Tarihte Bugün (2 months ago)

Next article:
Tarihte Bugün (1 month ago)


Comments (1)
03-03-2019 10:45:15
(1 month ago)


Aslında yine nispeten imkan sağlıyor ama fiyatı yüksek fiyat performans olarak hiç iyi bir pasaport değil.Ayrıca AB ile vizeler kalksa daha da güçlenir.New comment
Message:

Characters remaining:

1000


forum | Laws | Privacy policy | Staff | Wikia | Primera | Secura | Suna | Alpha | Omega | Aurora | agar new modes play new modes
Play on