Login:
Password:

Forgot password? Register

Article


12
Gerçek Hayatta Ne Yapıyorlar Part 4 (Political)
Posted 7 months ago by
SahIsmailHatai    
Report


YASAL UYARI!! Bu tarz makalenin ilk yaratıcılarından olan Korkmaz 'a saygılarımı yolluyorum.Onun kadar iyi olmayacağı konusunda size garanti verebilirim. Olduğu kadar artık.

e-sim kullanıcılarının gerçek hayatta neler yaptıklarına dair yazı dizisidir.{Tabiki mizahi amaçlıdır}(Kişi kurum ve kuruluşlar hayal ürünüdür )


1- smecherturk :ağlamakla meşgul

2- bulutbulut : bulut kardeşimiz gerçek hayatta Tekirdağ'da tefecilik yapmaktadır.Ancak dükkanın açılışı için kurban ve kurdele kesmeye kalkınca daha icraate geçemeden polis ve zabıtaların hedefi olmuştur.Ufak bir sorgudan sonra salınan bulut, hemen dükkanının başına geçerek müşteri beklemeye başlamıştır.Birkaç aya işleri açılan bulut, mahallede top almaya parası yetmeyen çocuklara 10 lira veriyor 3 gün sonra 15 istiyor vermediklerinde toplarını kesiyor.Bu hareketini rutine döndüren bulut, Tekirdağ'da nam salmaya başladı. En büyük idolü ise İplikçi Nedim abimiz.Yaygın olmayan bir rivayete ve İsviçreli bilim adamlarına göre, konuşma aksanını,giyim kuşamını bile ona benzetmiş hatta sırf ona benzemek için 30 kilo almıştır.Dolar kurunun yükselişi ve piyasaya daha pahalı topların sürülmesiyle işleri biraz bozulan bulut, bu durumu "İnsaf kalmamış beni ademde, anamı ağlattılar acıbademde" ifadesini İplikçi abimizden alıntı yaparak anlatmıştır.Top piyasasının en kısa zamanda eskiye dönmesi temennisi ile..

3- mimaotml34 : Mima gerçek hayatta silah kaçakçısı. Bu konuda büyük bir şebekesi olan Mima, Rusyadan gelen silahları italyaya,italyadan gelenleri afganistana,afganistandan gelenleri almanyaya, ordan geleni buraya burdan geleni oraya sevk ettiriyor. Geçtiğimiz haftalarda yanında çalışan bir kardeşimiz "ya abi niye habire ordan oraya göndertiyoruz ürettiğimiz yerde satalım işte" diye mantıklı bir fikir ortaya atınca Mima abimiz belinden sılahını çıkartıp arkadaşın topuğuna sıkmış ve "sen benim iş yapma şeklimi mi sorguluyorsun ulen" demiştir.Hakkında 3 farklı hastaneden deli raporu, iki farklı kasaptan ehliyet, üç tüpçüden borç ve sekiz okuldan terk belgesi bulunan Mima abimiz, iki gün önce mafya babaları toplantısında masaya bacaklarını koyup "Yeni Don Corleone benim, öpün lan ayaklarımı!" diye bağırınca mekanda silahlar patlamış, Mima abimiz hastaneye kaldırılmıştır.Şu sıralar kendisine veliaht aramasına rağmen kimse korkudan yanına sokulamadığından bulamamaktadır.Etrafındakilerin karşı çıkmasına rağmen ofisinin duvarına "Çekerim emaneti ....... adaleti" yazısını astırmıştır.Kendisine acil şifalar diliyoruz.


4- Bestiarius : Bestiarius kardeşimiz, İspanya 4. liginde orta saha oynamaktadır.Takımı küme düşmek üzere olan bestiarius, bunun nedenini yedek bırakılmasına bağlamaktadır.Oynadığı 8 maçta 13 gol atmış (8'i kendi kalesine) 5 de isabetli pas atmış olan bestiarius kardeşimizin idolü ise Arda Turan! o da günün birinde Arda gibi Barcelona'da yedek oyuncu olarak oynamak istiyor.Ayrıca bu konuda çok da umutlu! Messinin emekli edilmesinden sonra Barcelona'nın kendisine teklifte bulunacağını iddia eden tecrübeli orta saha, "eğer gelmezse kendimi siyaha boyar mevkimi de forvet" yaparım diye de bir iddiada bulundu. Türk ligine gelmek istemez misiniz sorusuna "Çok isterim ancak takımım benim gibi bir yıldızı bırakmak istemiyor" demiş fakat ertesi gün transfer listesinde olduğu açıklanınca "kendim gitmek istedim yoksa beni kimse kovamaz" demiştir. top sektirme rekoru 6 olan Bestiarius, baklavasına oynanan halısaha maçlarında bile pek aranmayan bir futbolcu. Kariyerinde başarılar diliyoruz.


5- Akhilleus1 Akhilleus gerçek hayatta özel dedektif, ortaya attığı bir iddiaya göre arkadaşımızın büyük büyük dedesi Sir Arthur Conan Doyle ile yakın arkadaşlarmış ve Arthur bey Sherlock Holmes kitabını Akhilleus'ın dedesinden ilham alarak yazmış. Ancak Akhilleus bu iddiasını İsviçreli bilim adamlarına ispatlatmak için rüşvet verdiği ortaya çıkınca "Canım çorba parası da mı vermeyelim adamlar bizim için çalışıyor" demiştir.Evinde 120 farklı Holmes kitabı olduğunu iddia eden Akhilleus, henüz bu kadar farklı Holmes kitabı olmadığını farkına varamamıştır.Sağda solda kitaplardan arakladığı hikayeleri kendi çözmüş gibi anlatan Akhilleus, en son anlattığı hikayesinde yanlışlıkla Fırıncı Sokağı yerine Baker sokağı diyince yakayı ele vermiştir.Bir dönem dedektif gecıta da özenen arkadaşımız"oramdan buramdan alet çıkartırsam elalem arkamdan ne demez" diyerek yeniden Holmes'a yönelmiştir. Uğur Dündar'ın derin araştırmaları sonucu aldığımız bilgilere göre Akhilleus'un şu ana kadar aldığı en büyük dava, kocasından şüphelenen bir kadının,kocasını takip etmesiymiş. Başarılı dedektifimiz adamı suç üstü de yakalamış. Ancak sonra her ne olduysa bulamadım diyip dosyayı kapatmış, Uğur Dündar'ın verdiği güvenilir bilgilere göre herhangi bir para tahsilatı da olmamış, işte bir gizem, sizce Akhilleus neden adamı karısına ispiyonlamadı?? Doğu cevabı verene Tuvalet Maşrapası veriyoruz!
Previous article:
Gerçek Hayatta Ne Yapıyorlar Part 3 (7 months ago)

Next article:
Sisifos(Lanetlenmiş Kral) (7 months ago)


Comments (12)
14-06-2018 10:46:41
(7 months ago)
14-06-2018 5:01:02
(7 months ago)


SahIsmailHatai Hocam Eline Sağlık Çok Güzel Olmuş Devamını Bekliyorum

13-06-2018 18:35:23
(7 months ago)


üzdün aga sjdnhdsbjksdfb

13-06-2018 8:45:56
(7 months ago)


hahahhaahah

13-06-2018 8:36:17
(7 months ago)


görev

12-06-2018 21:56:58
(7 months ago)


smecherturk boşa çabalıyorsun smec, bizde ağlayan adama yer yok mizah yazısını ciddiye alacak kadar da beyin fakiri değiliz

12-06-2018 20:56:06
(7 months ago)


SahIsmailHatai pis fetocu

12-06-2018 20:38:42
(7 months ago)


SahIsmailHatai Büyük ihtimalle Senaryo çalıntı çünkü

12-06-2018 18:55:06
(7 months ago)


mimaotml34 sanırım bilinçaltımda o vardı bunu yazarken

12-06-2018 18:29:36
(7 months ago)


Gerzek Şaban filmini hatırlar mısın?? Hani 2 tanelerdi Anladın sen
SahIsmailHatai

12-06-2018 17:01:31
(7 months ago)


Şu 1.si


(Kişi kurum ve kuruluşlar hayal ürünüdür )


2.si oyunda CW varken Sözlükte Fetöcüler darbe yapıyor gelin yardıma diyen de ben değildim.


ve son olarak 3.sü, 6. kişiye bakarsan görürsün


smecherturk


12-06-2018 16:43:44
(7 months ago)


Mizahta olsa kimi ne ile itham ettigine dikkat edersen bokunu cikartmamis olursunNew comment
Message:

Characters remaining:

1000


forum | Laws | Privacy policy | Staff | Wikia | Primera | Secura | Suna | Alpha | Omega | agar new modes play new modes
Play on