Login:
Password:

Forgot password? Register

Article


22
Gerçek Hayatta Ne Yapıyorlar Part 3 (Political)
Posted 1 year ago by
OsmanPamukoglu    
Report


YASAL UYARI!! Bu tarz makalenin ilk yaratıcılarından olan Korkmaz 'a saygılarımı yolluyorum.Yazımın,onun yazısının devamı niteliğinde olduğunu belirtmek adına başlıkta Part 3 yazmaktadır.Onun kadar iyi olmayacağı konusunda size garanti verebilirim. Olduğu kadar artık.

e-sim kullanıcılarının gerçek hayatta neler yaptıklarına dair yazı dizisidir.{Tabiki mizahi amaçlıdır}(Kişi kurum ve kuruluşlar hayal ürünüdür )

1- Bayo Sokolovic : Gerçek hayatta sahte pasaport üreterek insan kaçakçılığı yapan Bayo, aslında e-sim de de bunu çokça denemiştir. Birçok hesabı bu yüzden banlanan Bayo; Barba,Batu,Bayo,stro7,kimdi lan bu.. gibi
gibi bir çok isimle anılmakta ancak gerçek kimliğini kimse bilmemektedir. En son kaçırmaya kalkıştığı kişiyi Müge Anlının yakalaması sonrası 6 ay cezaya çarptırılmıştır. Bu cezayı çekip hapisten çıkan Bayo'nun yine sahte pasaport ürettiğine dair söylemler var.2- fikret basgan : Ortamlarda kendisini Fikret Ormanın sağ kolu, asistanı, baş yardımcısı hatta zaman zaman danışmanı olarak tanıtan fikret, aslında Fikret Ormanın çaycısıdır.Koyu bir Beşiktaş taraftarı olup, tek arzusu Beşiktaşın Şampiyonlar Ligi kupasını kazanması. Zaman zaman Fikret Ormanın masasına çay götürdüğünde "Başganım Ronaldoyu transfer edelim/Başganım Messinin menajerinin görümcesinin dul kaynının kız kardeşinin erkek arkadaşı benim kızın okuldan sınıf arkadaşının erkek kardeşinin erkek arkadaşı isterseniz hemen transferi hallederiz bir telefona bakar başganım" gibi laflar sarf eden Fikret, birkaç kez de top toplayıcısı olarak maçlarda görev almıştır. Ancak Beşiktaşa gol atan Robene saldırmaya kalkışmış, yakalanınca da "Tek pişmanlığım onu yakalayamamam, it gibi koşuyor namussuz" demiştir.Maçtan sonra Robeni Bağcılara davet etmiştir.

3- Spack_ : Genç kardeşimiz gerçek bir aksiyon tutkunu olmakla beraber,Matrix filmini izlemek ona pek yaramamıştır.Matrix'i izledikten sonra çıldıran ve hayatı sorgulamaya başlayan Spack,"Lan ya bu hayat simülasyonsa" diye düşünmeye başlamıştır. Yaygın olmayan bir dedikoduya göre de dinini değiştirmiş ve Pastafaryanizm'e inanmaya başlamıştır (Yani uçan spagetti canavarına tapmaktadır.) . Birçok dövüş kursuna gittikten sonra,giyim tarzını da değiştirerek Neo gibi giyinmeye çalışmıştır. Envai çeşit dövüş türü bilmesine rağmen tatmin olmayan Spack, en son Neo gibi uçmak için çıktığı 131. kattan atlamış ve şans eseri hayatta kalmıştır. Boydan boya alçıda olan Spack'e acil şifalar diliyoruz.
4- Genghis_Khan : Aslen Kazakistanlı olan Khal, gençliğinde orduda bulunmuştur. Şimdilerde ise sesi güzel olduğu için çevredeki düğünlerde müzisyenlik yapmaktadır. Bir rivayete göre gittiği düğünlerde anlattığı ordu maceralarıyla (çoğu sallamadır) Khalesiye benzeyen hatunları götürmektedir. Başka bir rivayete göre günümüz yaklaşan seçimlerinde Dombıradan sonra çok ses getirecek olan Kumbara adlı şarkısını, bir siyasi partiye armağan edecektir.Ordudan çıktıktan sonra yaptığı albümlerin kaçak satılmasına isyan eden Khal"Ulan evde çocuklar aç perişan/Albümü kaçak satana girsin Alişan" adlı türküyü yazıp bestelemiş,türkü Kazakistanda çok satanlar listesine girmekle kalmayarak "yılın en iyi singılı" ödülüne de layık görülmüştür. Yakın zamanda Rap müziğe el atmaya kalkışmışsa da rapçilerin hapse girmeye başlamasıyla böyle bir şey yapmaya kalkıştığını"aman aman aman pu pu" diyerek reddetmiştir.Kendisine kariyerinde başarılar diliyoruz
5- Ragnar_Lodbrok : Vikingslerden çok etkilenerek baltalara merak salan Ragnar, geçen sene yaptığı bir başvuru ile ailesinin aksi yöndeki ısrarlarına rağmen adını Ragnar yapmıştır. Okçuluk ve balta eğitimi aldıktan sonra Danirmarkaya gitmiş ve burada kendi krallığını ilan etmeye kalkışmıştır. Kopenhag kent meydanında yaka paça alınan Ragnar,"tehlikeli" bulunarak Türkiyeye geri yollanmıştır. Babası evlatlıktan reddedince geçimini sağlamak için Beykozda baltalarıyla tehlikeli şovlar yapan Ragnar, en son yaptığı şov sırasında bir baltasını elinden kaçırmış ve balta kafasına saplanmıştır. Doktorlar "müdahale edersek ölebilir,ama şuan şu halde gayet rahat yaşar. Korkarım kalan hayatınıza başınızda bir balta taşıyarak devam edeceksiniz" diyince beklenenin aksine sevinçten havalara uçmuştur. Başındaki baltayla daha fazla dikkat çeken Ragnar, çocukları korkuttuğu gerekçesiyle gösterileri polis tarafından engellenince ormancı olmaya karar vermiştir.Yasal ve yasadışı ağaç kesim işlemleri için kendisine beykozdan ulaşabilirsiniz.
Korkmaz'ın yazdığı Gerçek Hayatta Ne yapıyorlar Part 1 ve Part 2 'ye buradan ulaşabilirsiniz.

Previous article:
Emeklilik Hususu Üzerine (1 year ago)

Next article:
Gerçek Hayatta Ne Yapıyorlar Part 4 (1 year ago)


Comments (4)
08-06-2018 14:30:06
(1 year ago)


part 4 e benide ekle aq

06-06-2018 23:00:19
(1 year ago)


güzelde kanki escobarı unutmuşsun ayıpppppppp

06-06-2018 20:58:14
(1 year ago)


eline sağlık

06-06-2018 18:24:22
(1 year ago)


Uçan spagetti canavarı.
New comment
Message:

Characters remaining:

1000


forum | Laws | Privacy policy | Staff | Wikia | Alpha | Primera | Secura | Suna | Aurora | Furia | Pandoria | agar new modes play new modes
Play on