Login:
Password:

Forgot password? Register

Article


This article was edited by moderator Damon Mortis
Reason: Not related with e-Sim

1
Krajanské psaníčko z domova.. ;) dokončení příběhu bez úhyb-ů (Fun)
Posted 2 years ago by
Stbklzcczzlv    
Report


Zlín -

77.000 obyvatel, 2 sedmičky, šťastné číslo, Zlínský kraj 589.000. Jezdí se tu rally Barum, třeba vůz Subaru Impreza.. perfektní, japonský, byl i v colinu mcrae 2, asi skotský jezdec, který se už ale zabil, protože jezdil vždy až na hraně, jinak 6 hvězdiček, modrožlutý vůz, Zlín je taky modrožlutý, považuji tu barevnou kombinaci i za fést dobrou.. nejlepší jako plzeň plznička fotbal červenomodří, to jsou konečně "pořádné dresy" jestli za nejhnusnější považuji "bílomodré", kdy i třeba jak jsou ovce Cardiff Anglie s fialovou by bylo lepší i a pestřejší. Půlka týmů normálních i podrůměrných používá bílomodré, včetně baníku. Nejen že je to příliš všední, ale opravdu modrožlutou i skoro nikdo nepoužívá.. a je opravdu krásnější. PS: skoro bez úhybů no.. . Jinak ta rally je i součástí Evropy, nejen MČR, mistrovství kdo by nevěděl - sportovní terminologie. Dále máme mrakodrap Baťův. 21 čka nejvyšší zlínská budova.. dlouhou a rovnou dálnici, Baťův kanál 50 km. Řeku má Zlín, Kladno třeba ne, navíc má i míń obyvatel kolem 50 tisíc jako Karlovy Vary nebo Jihlava, to mě těší, že i v tomto ohledu krajských měst nejsme vůbec na chvostu.. ani předposlední místo a i když maj Pardubice 93.000 asi obyvatel, Hradech Králové tak přes 110 tisíc, tak jsme slavnější a máme i větší katastrální celkové území rozhodně i.

Dále dostihy Slušovice, z části můžou konkurovat Velké Pardubické dostihy, vždy jsou v televizi, taky se tama jezdí i rally Podkopná Lhota a naše "největší moravské lázně" též Zlínský kraj - Luhačovice - óo jak krásný a rozkošný název, tam je nejvíc rovných cest, velkých a mezinárodní značky a pruhů, skoro jako by to mělo být víc lidí.. jak v Německu nebo USA.. čistá voda, víc jak v Čechách a když sem tam i byl, člověk i až nemůže uvěřit, že jsou to nejmenší i lázně v Česku, opravu působí tam vše i tak velkolepě a spořádaně, že byste je řadili o dost výš.. a je to tam i rozlehlé, no třeba to špatně změřili, zčásti možná i termální mají blízko ke slovenským termálům a tím můžou předčít i Karlovy Vary, nikde jinde už ani v Česku náznak termálu není.. pak už i jedině směr Maďarsko a ten Bach nebo kdo si oblíbil Vary i asi jen proto, že v té době byli i blíž nacistickému Německu nebo středověk Karel IV. Praze a Karlštejnu.

Dále Zlín má 2 tituly hokej, což nemá ani Plzeň ani Liberec, obě větší města jak Zlín, po 1, Plzeň z toho nedávno, v přímém souboji nás dala, byly sme v dalším finále, po fair play bylo prodloužení, klepnout je, tak má v hokeji titulů Zlín 3 a Plzeň dokonce 0.. Čajánek 3x mistr světa, Jágr 2x, Nedvěd, co už ukončil kariéru 0x a možná i 0x mistr ČR nestihl, Čajda jo i ten titul se Zlínem. Se Vsetínem, kde rovněž hráli Zlíňáci jsme ještě slavnější.. Vsetínská éra, to už máme i víc titulů jak Sparta nebo Pardubice, úplný rekordman asi Dukla Jihlava, ale když spojíme Vsetínské a Zlínské tituly, tak to asi předčí i tu Duklu.. no a pak kde se na nás hrabe, hrabou o něco větší.. Jihomoravský kraj, kde je až 50 měst, jestli ve Zlíně 10 nebo 20 a nebo samotné Brno, které slavilo titul po 50 letech.. , Zlín 2 za noo... za 10 let asi i . Pak fotbal.. no není pravda, že jsme dali teď co jsme a už samořejmě v Evropě já to věděl, už v 2. lize hráli minimálně prvoligově.. , kdy jsme tehda smetli 6:0 tehda 2. Varnsdorf.. a byli v 2. lize jen 5 let, což znamená, že sme už i před tím v 1. lize byli a hráli i asi tehda PvP pohár vítězů pohárů či co, nebo jestli to byl přátelák, ale to jsme vyřazovali i týmy ze Španělska, Belgie nebo Nizozemska.. s Atleticem Madrid jsme tehda hráli asi 2:2, kdy jsme ve Španělsku 2:1 vedli no a teď ten pohár, takové kvality jako Plzeň nemáme, ale poráželi jsme jednoznačně i Velké Karlovice 6:0, kdy baníček vypadl s Rýmařovem pěkně.. a Slovácko taky s nějakým okresním týmem, pak se přidali i Dukla Praha, Teplice, Příbram, Mladá Boleslav, pak už to bylo fifty fifty, vyřazovala, Plzeň, Sparta nebo Zlín.. Teď je to bohužel slabší noo.. Snad tam trenér vymění a přivede pořádné hráče, ale jinak jsme fakt slavní. V každém 3. týmu ČR fotbal i hokej, hraje aspoň 1 Zlíňák, jsme slavní a roztroušení všude.. Asi se i na nás zapomnělo, na talenty u nás a z toho jsme i nejvíc těžili, jejich chyba, já bych je poslal do řiti víc.. měli plcnút akademii fotbalovou i do Zlínského kraje namísto Moravskoslezský, Olomoucký a Jihomoravský kraj, stačí se i podívat, co ty týmy hrají.. Olomouc po návratu do 1. ligy hned sestoupila, my né... a Brno s Ostravou hrají chvost, poslední místa a ani nevíte, jak já mám rád fotbal, nj no ČR si uškodila, tak ať jde i do prdele, největší kvalita i vždy nemusí pocházet z největších měst.. , hlavně u jednotlivců, jestli u celku zdaleka ne, pak nám takhle i poslední zlato mistrů světa 2010 Německo vyhraje i Rachna Kachna, co vyrovnal 7 vteřin před koncem.. od téby po smrti 3 hvězd českých a jak jinak než z toho vydrbaného Ruska, které nesnáším.. ani 3. místo, nejlíp 5. končíme, kde zámoří USA a Kanada už nás úplně debaklují, jestli s Ruskem, Švédskem a Finskem prohrajem o 3 góly a se Slovenskem a Švýcarskem o gól, 2.. , z toho vždy nám dají nášup..

Myslím, že v hokeji reprezentace prodělává malou smrt něco jako Zlín.. Jak Zlínu odešli 3 legendy Čajánek, Balaštík, Leška, už sem chtěl říct Köhler Zlíňák, leč ten ještě hraje a už asi za Hradec.. , ze kterého pochází naše podpora Martin Hosták, bývalý komntátor a expert ČT4 sport a který mimochodem, ten Hradec ukradl po Brno dalšímu velkému městu ČR Českým Budějovicím, kvůli jejich pivu Budvaru.. Extraliga má Radegast, nj nakonec prochází jen ty tradiční produkty ze Zlína, čímž jsme se proslavili i ve světě.. - boty. Krom toho Baťa chtěl budovat stát pro 40 milionů lidí, Čechů.. to by se mi taky líbilo, pro představu, Poláci co tady jsou takové velmoc a polish servery maj 37 milionů asi, byli by sme větší.. , možná zasáhla nějaká vláda, fakt nehoda..? Nebo i třeba nějaký nezvratný osud, protože by to i fakt dokázal, když i jen ty boty.. . No a jak je i Škoda z Plzně partner hokeje a cyklistické Tour de France, tak i z Otrokovic je všude i ve francii a po stadionech reklama na sponzora Continental pneumatiky - též Zlínský kraj i na barumce, extrémně kvalitní, každý rok tak kvůli tomu bouchne areál a umírají lidé, myslím to vážně bez ironie.. kvůli tak kvalitnímu materiálu i obětují životy.. xDD Skoro jako Rusko Spatz Natz výcvik, taky spousta lidí při tom umře, ale za to maj od Ruska tu nejlepší výbavu ovlivněnou i počasím a tím s Rusáky končím, protože sem jednoznačně proamerický, země svobody, Kalifornie, Texas, Miami, Washington, New York, New Jersy, kdo ty státy, města poznal.. , Las Vegas.

Dále v USA Zlín hééh dáfryš vidíte, můžu už teď říct že i tam znaj.. , 1 česká 1. dáma prezidenta USA to je taky samozřejmě Zlín.. Takže nás zná i samotný prezident aktuální USA, ten Trumph Donaldh a teď pozor, šok.. nebyl jen v Praze ale i přímo u nás ve Zlíně, takže žádné Brno ani baníček, nebo Olomouc, asi vážně zasahuje i ta karma.. Čechům, ale ten fotbal, to fakt posrali..! no nic..

Jinak Gottwaldov neberu, ale ten preident mohli jsme mít i 2. z našeho kraje, Tomio Okamura, kdyby mu nezničili kandidátku , jinak ten Gottwald i jako jediný prezident ČSR i ČR byl mumifikován.. , krom jeho bohatství, fakt slávy na Zlín.. a nikdy vězněn. Tak i ale současný název i dle toho, že město postihly nějaké zlé události.. ale myslím si že to nemá i na České Budějovice, to je prý i nejvíc prokleté město ČR.. , tak velké město taky a jak se jim i rozsypal sport.. krom toho volejbal zahraničí Jihostroj nebo jak.. tak v zahraničí nejsou schopni jako mistr uhrát ani set jako Liberec, jestli v Česku dominují.. skoro jak Plzeň fotbal hmm..

No a dál ve Zlíně jsou filmové ateliéry Barandov - vznikl tam třeba Pat a Mat, nebo máme i po Praze nejlepší kina, divadla i ty pro děti a mládež jsme známí.. navíc Valašsko tance a písně lidové + zvyky.. vánoce, velikonoce, vodění medvěda, fašanky, kouzelný les, pochod Králů, 3 Králové chodí, pak s tím i tatarem a atd.. atd.. atd.. a pak že nejsme slavní a není u nás nic .

Krom toho v naší aglomeraci zlínské celkové žije víc jak 100.000 lidí a je u nás spousta obchodních a sportovních areálů.. jestli i Olomouc to jede jen venkovně trhy.. tak my na to máme i domy..! :-D Tedy jsme asi o level výš i.. xDD, jinak je u nás víc přírodních památek, škol a snad hradů a zámků jak v Brně, nebo i stejný počet. A to už skoro i fakt z nás ždímám co nejvíc jen jde ke slávě.. No tak znají nás i hodně v Asii což je největší kontinent a z dovolené i v Chorvatsku dost dobře. Dost nemocnic i ve Zlíně, ale psychiatrická není, heheh, leda v Kroměříži, kde je i zahrada zapsaná v Unescu. Jinak fotbal 1. liga je 14 krajů 16 míst.. 5 týmů z Prahy, 2 ze Zlína - Slovácko (Uherské Hradiště, povodí i z historie název opevněné návrší Velká Morava.. tak mnoho krajů nemá ani 1 zástupce a my po praze 2, další chyba proč ti kkti měli dát fotbal akademii spíš k nám, krom toho od nás a to ještě jako druholigových byli i nejlepší talenti, juniorky a odch/v/ody v Česku. A to i nejsme nějak bohatí..


Previous article:
Krajanské psaníčko z domova.. ;) (2 years ago)

Next article:
Zlín vysoko prohrál.. (2 years ago)

ESim
or
Register for free:
Only letters, numbers, underscore and space are allowed (A-Z,a-z,0-9,_,' ')
Show more

By clicking 'Sign Up!', you agree to the Rules and that you have read the Privacy Policy.

About the game:


USA as a world power? In E-Sim it is possible!

In E-Sim we have a huge, living world, which is a mirror copy of the Earth. Well, maybe not completely mirrored, because the balance of power in this virtual world looks a bit different than in real life. In E-Sim, USA does not have to be a world superpower, It can be efficiently managed as a much smaller country that has entrepreneurial citizens that support it's foundation. Everything depends on the players themselves and how they decide to shape the political map of the game.

Work for the good of your country and see it rise to an empire.

Activities in this game are divided into several modules. First is the economy as a citizen in a country of your choice you must work to earn money, which you will get to spend for example, on food or purchase of weapons which are critical for your progress as a fighter. You will work in either private companies which are owned by players or government companies which are owned by the state. After progressing in the game you will finally get the opportunity to set up your own business and hire other players. If it prospers, we can even change it into a joint-stock company and enter the stock market and get even more money in this way.


In E-Sim, international wars are nothing out of the ordinary.

"E-Sim is one of the most unique browser games out there"

Become an influential politician.

The second module is a politics. Just like in real life politics in E-Sim are an extremely powerful tool that can be used for your own purposes. From time to time there are elections in the game in which you will not only vote, but also have the ability to run for the head of the party you're in. You can also apply for congress, where once elected you will be given the right to vote on laws proposed by your fellow congress members or your president and propose laws yourself. Voting on laws is important for your country as it can shape the lives of those around you. You can also try to become the head of a given party, and even take part in presidential elections and decide on the shape of the foreign policy of a given state (for example, who to declare war on). Career in politics is obviously not easy and in order to succeed in it, you have to have a good plan and compete for the votes of voters.


You can go bankrupt or become a rich man while playing the stock market.

The international war.

The last and probably the most important module is military. In E-Sim, countries are constantly fighting each other for control over territories which in return grant them access to more valuable raw materials. For this purpose, they form alliances, they fight international wars, but they also have to deal with, for example, uprisings in conquered countries or civil wars, which may explode on their territory. You can also take part in these clashes, although you are also given the opportunity to lead a life as a pacifist who focuses on other activities in the game (for example, running a successful newspaper or selling products).


At the auction you can sell or buy your dream inventory.

E-Sim is a unique browser game. It's creators ensured realistic representation of the mechanisms present in the real world and gave all power to the players who shape the image of the virtual Earth according to their own. So come and join them and help your country achieve its full potential.


Invest, produce and sell - be an entrepreneur in E-Sim.


Take part in numerous events for the E-Sim community.


forum | Laws | Privacy policy | Staff | Wikia | Alpha | Primera | Secura | Suna | Deriva | Deriva | Pandemia | Euforia | esim political game
Play on