Login:
Password:

Forgot password? Register

Article

LukPL


Redactor

79


113
Wojna Polsko-Polska, Jarek sPolskę zbaw, oraz grabieżcy Czyli o flame'ie w PL (+ wywiad z Deepem) (Old article)
Posted 5 years ago by
LukPL    
Report


Witajcie
W dzisiejszym numerze Hrywny. Chcę omówić aktualną sytuację w sPolsce + zdanie Deep(kim jest powiem potem)

Aktualna sytuacja, czyli moje zdanie(uwaga. Nie należę do żadnej ze stron, więc mogę o czymś nie wiedzieć ) :

Jest źle... Bardzo źle... Polska zamiast budować imperium i zaróżowić siwo-koperkowym różem mapę sŚwiata podkłada sobie pod kłody nogi. Mowa tu o Rząd-MU. Preludium wojny domowej było przejście TORG na najemnictwo. Wg TORG MON robił im pod górę z doffem, wg MON to TORG stroił fochy. Na nieszczęście sytuacji TORGowi zaczęli płacić Amerykanie których za kadencji byłego prezydenta sRzeczypospolitej Polski próbowaliśmy zająć. Osobiście uważam, że jeżeli na serio im zapłacili Hamburgery i nie płacili z własnej kieszeni(MU), a z wypłaty od dawcy, to nic w tym złego. Chociaż bitwy są ciekawsze. Powoli miałem nadzieję na wygaśnięcie watry wojny Rząd-MU, ale myliłem się. Podczas wyborów na CP wystartował Manda, który wygrał. Te wybory okazały się bardzo kontrowersyjne. Duża część osób uważa, że Manda wygrał dzięki kolesiostwu ew. MU, oraz rzekomym multim i znajomym szpieg 'a . Szybko poleciał prawie jednogłośny impicz . CP został Mr Peace lecz dostał bana na życzenie (by request). Potem leciały kolejne impicze. Aktualnym CP jest XenosPozdrawiaBeteSecury , aka XenosOTK . Sytuację do wrzenia doprowadziło propozycja wypowiedzenia Wojny Domowej przez Jarek0091 . Zrobiły się teraz dwa przeciwne obozy. Jak to jest przy wojnie domowej- "Bogobojni Rebelianci" i "Jedyni słuszni" rojaliści". Wg mnie powinno zajść jakieś porozumienie, ale o tym niech decydują strony.


A teraz jak obiecałem:
Wywiad z Deep 'em

LukPL :Witaj, chciałbym z tobą przeprowadzić wywiad o aktualnej sytuacji polityki sPolski i TORG
Deep :Witam serdecznie Dobrze, że piszesz do mnei po wyborach - w dniach przed wyborami raczej nie zdecydowałbym się na wywiad - nie chciałbym być posądzony o granie pod publikę, czy coś.

1. Co spowodowało przekazanie TORGa Dżejkobowi?
Deep : Decyzję tą podjął ElerDruid - z powodu mojego totalnego znudzenia grą i nawałem obowiązków (studia, znajomi - o ile można to podciągnąć pod obowiązek ), stawałem się coraz bardziej nieaktywny, oddałem leadership mojemu najbardziej zaufanemu Consigliere - Elerowi. On za to zadecydował o przekazaniu rządów Dzejkob owi.
2. Uważasz za dobry ruch przejście na najemnictwo twojej jednostki?
Deep : Nie potrafie jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie - starając się mieć obiektywne spojrzenie na sytuację, słuchałem argumentów obu stron - uważam, że to, czego tu zabrakło, to osoba, która potrafiłaby dyplomatycznie i na drodze ustępstw pogodzić interesy TORGa i rządu. Torgi narzekały - podono! Mogę się mylić! Wtedy praktycznie nie grałem! - między innymi na niekończący się rozkaz HOLD, gdzie trzeba było czekać od godziny 10:00 do 21:00 - 22:00 na dofowane rozkazy. Nie wiem jak Wam, ale mi, po posłuchaniu tego argumentu przyszło na myśl, że jeżeli miałbym dwie możliwości - jako lider, kazać bić bardzo silnym graczom za chlebkowe z q1 (bo np. po 20 idą na piwko, bądź z jakiegokolwiek innego względu nie mogą załapać się na nocne dofy), albo zrezygnować ze wspierania i zdecydować się na utrzymywanie bojówki na własną rękę - wybór raczej niebyłby trudny. Tylko... dlaczego nikt nie pomyślał o tym, żeby to uzgodnić? Że, powiedzmy, jak wiadomo że do nocy nie będzie ordów ani bardzo ważnej bitwy dla polski, to w te dni Torgi biją zarobkowo - oczywiście pod jakimiśtam warunkami typu że nie biją przeciw spolsce.
Wydaje mi się, że aktualnie problemem nie jest to, że Torg stał się bojówką najemniczą, a to, że sytuacja na froncie TORG - RZĄD zrobiła się na tyle poważna, że obie strony praktycznie się nienawidzą. Jest to oczywiście pochodna - moim zdaniem - braku dyplomacji.
3. Co Uważasz o przyjęciu szpiega do jednostki, którego sława słynie z kupowania głosów oraz rzekomych "przyjaciołach" i multi?
Deep : Osobiście, szpiega nienawidzę jak psa - pamiętam jego jazdy, kiedy wywaliłem go na zbity pysk z torga z pół roku temu. Jednakże, teraz rządzi dżejkob, a ja nie mam zamiaru wpływać na jego decyzje

4. Czy twierdzisz, że aktualnie sRząd jest marionetką w rękach konkretnej grupy osób?
Deep : Z racji trwającego głosowania pod CW, i w sumie ogólnie - nie odpowiem na to pytanie

5. Jak myślisz co może zaradzić temu całemu flame'owi, i co można zrobić ku podaniu sobie rąk (bo póki co "to podają tylko sobie nogi"
Deep : Na zgodę po tym, co się wydarzyło, jest moim zdaniem jeszcze za wcześnie. Co trzebaby zrobić? Może na początek, o ile obie strony będą chciały - przedyskutować w zamkniętym gronie MONu i szefów TORGa, dlaczego tak się stało - bez unoszenia się i gwiazdorzenia. Następnym krokiem, który na pewno umożliwiłby współpracę, byłoby spisanie umowy - honorowej, bez kar w goldzie i takichtam - bo jeżeli współpraca miałaby być kontynuowana, to obie strony musiałyby sobie ufać, a robienie umowy chronionej goldem wcale nie zakłada ufności, poza nie można tym nijak takiego golda wyegzekwować. Dotrzymanie umowy, która obie strony obciążałaby równo wymaganiami, byłaby dobrym początkiem współpracy i pozwoliłaby zobaczyć, że uczciwa współpraca jest możliwa.
Chciałbym nadmienić, że to tylko moja opinia.

6. Czy uważasz CW za słuszne?
Deep : Z takich samych powodów jak przy pytaniu czwartym - odmawiam odpowiedzi
7. Planujesz w najbliższym, lub dalszym czasie wesprzeć którąś ze stron(wystarczy odp. tak/nie)
Deep : Jeśli chodzi o konflikt Torg - Rząd: Nie.
8. Czy planujesz kiedyś wrócić do sPolityki
D: Nie wiem. Może kiedyś - ale na pewno nie w najbliższych miesięcach. Najpierw musiałbym znaleźć ochotę na wrócenie do gry
9. Uważasz, że powody hate'ów obydwu stron są słuszne?
Deep : Tak. Obie strony mają prawo się nie lubić.


LukPL : Bardzo dziękuję


Kim jest Deep

Graczem z długą brodą, oraz założycielem TORG- bojówki stylizowanej na rodzinę mafijną. Z powodów wymienionych w pyt. 1 oddał władzę Torg. Po wygaśnięciu mute postanowiłem go spytać o jego podejście do aktualnej sytuacji,.

Previous article:
Konkurs wiedzy o Talionie i Assassins of Kings (5 years ago)

Next article:
Kiełbasa wyborcza, czyli moja prezentacja. (5 years ago)


Comments (20)
10-02-2013 12:56:59
(5 years ago)


100v i 73s

09-02-2013 19:24:00
(5 years ago)


Ja jestem bardziej obiektywny. Nic o tym nie wiem. Bije po stronie państwa, bo MU każe.

09-02-2013 15:29:46
(5 years ago)


v66+s61


09-02-2013 14:01:51
(5 years ago)


v+s za obiektywnosc i dyplomacje Deep'a

09-02-2013 13:53:02
(5 years ago)


Już wiem, dlaczego lubię Kalistę Ciekawostka jeszcze 8v i global. Chociaż i tak litwini nie skapną się o co chodzi

09-02-2013 13:23:59
(5 years ago)


vote nr 50, a masz

09-02-2013 0:06:30
(5 years ago)


Nie pogardziłbym, gdyby było chociaż z 50vote'ów. Byłoby widać chęć sPL do pojednania się. Dziękuje za wszystkie dotychczasowe vote'y, oraz oraz już 15vote

08-02-2013 23:54:47
(5 years ago)


LukPL, tylko czekamy na taką okazję.
Magik, przykro mi, bo mnie nie wymieniłeś ;(
v+s

08-02-2013 23:16:22
(5 years ago)


Jedyne co mam do zarzucenia to zbędny CW. Dlaczego? Ruscy tylko na to czekają. Gdy my będziemy się zabijać w CW oni mogą odbić Rosję. To może potrwać 20-40h czyli mogą odbić 4 tereny(można jednocześnie zaatakować i rew, zrobić

My mamy swoją bitwę - zapłacono nam i jako profesjonaliści walczymy do końca. Bicie w CW to będzie jedynie rozrywka albo zrzut dmg, który pozostanie jeśli nas nikt nie wynajmie po CB.
Saladyn, szpieg, Manda... takimi graczami się musicie posiłkować? Żeby bardziej bulwersować społeczeństwo?

Wydaje mi się, że poprzez nieustanne ich obrażanie doszło do eskalacji konfliktu między nimi a resztą sspołeczeństwa. W TORG nie mam z nimi żadnych dodatkowych problemów jako oficer - przynajmniej nie więcej jak w przypadku innych. Dlaczego ich wzięliśmy? 1 zasada najemnictwa:
nie obchodzi nas twoja przeszłość.

08-02-2013 23:01:35
(5 years ago)


Hmmm... jednak to zdanie Deep'a i nie chcę robić z niego wyroczni, a po prostu jako ciekawostkę, to on uważa. Nie musicie się nim zgadzać. Mówiąc o stosunkach MU-MON miałem na myśli swoje obserwacje o teraźniejszości. Jeżeli się pomyliłem, to wybacz. Chcę być jak najbardziej postronnym. Jedyne co mam do zarzucenia to zbędny CW. Dlaczego? Ruscy tylko na to czekają. Gdy my będziemy się zabijać w CW oni mogą odbić Rosję. To może potrwać 20-40h czyli mogą odbić 4 tereny(można jednocześnie zaatakować i rew, zrobić)

08-02-2013 22:58:44
(5 years ago)


4) szpiega również nie lubiłem za jego spamowanie o krzywdach, jakie mu wyrządzaliśmy. Obecnie udzielam mu publicznie pochwały: jako żołnierz spisuje się poprawnie, wbija dmg zgodnie z rozkazami, nie mam zastrzeżeń.
P.S. Relacji z obecnym rządem nie mam żadnych i w sumie nie przeszkadza mi to. Jako najemnik czuję się w pewnym sensie wolny i mogę sobie czasami zaśpiewać:
"Przyjaciół nikt nie będzie mi wybierał,
wrogów poszukam sobie sam -
dlaczego kurwa mać bez przerwy
poucza ktoś w co wierzyć mam..."

08-02-2013 22:54:28
(5 years ago)


Sprostowania (Deep sporo dwukliczy - ciekawe kiedy dostaniemy za niego karę - często robi za murzyna ):
1) Formalnie to ja oddałem lida Dzejkobowi - miał mi go potem oddać, ale jak dorwał się do władzy...
2) Z MON mieliśmy udaną współpracę w pewnym okresie e-sim. Nieraz wspominałem, że to brak reform spowodował przejście na najemnictwo. Nie żądaliśmy codziennie dof, chcieliśmy tego, co teraz mamy: zlecenia na bitwę i płatności po niej. Inne spaństwa potrafią nas najmować, przewidywać dmg - czemu nie potrafi tego MON? System dof na t20 w przypadku dużych MU jest upokarzający - po to są oficerowie, by wszystko planowali a nie byli tylko pośrednikami.
3) W TORG rządzi obecnie Rada MU złożona z oficerów, formalnie nie ma lidera-autokraty. Decyzje są konsultowane wspólnie, w przypadku ważnych (tak było w przypadku przejścia na najemnictwo) konsultowane również ze wszystkimi w MU.


08-02-2013 22:35:11
(5 years ago)


vote+sub
trzeba doceniać obiektywność


08-02-2013 22:23:16
(5 years ago)


Oczywiście Deep podkreślił również fakt błędów w dyplomacji rządu. Obie strony robią błędy.
@Magik Thx

08-02-2013 22:21:07
(5 years ago)


dawno nikomu suba nie dałem.

ktoś ostatnio podważył moje zdanie, że Deep w e-simowym, dwuklikowym grobie się przewraca widząc co się dzieje w JEGO TORGu. Może wyraziłem się zbyt dosadnie, ale widać, że nie pochwala tego, co się stało i dzieje. Saladyn, szpieg, Manda... takimi graczami się musicie posiłkować? Żeby bardziej bulwersować społeczeństwo? Nie ważne że się obrzuca błotem, wazne że jest się na językach? )

BEKANew comment
Message:

Characters remaining:

1000


forum | Laws | Privacy policy | Staff | Wikia | Primera | Secura | Suna | Alpha | Luna | agar new modes play new modes
Play on