Login:
Password:

Forgot password? Register

Article

Turk1453


Redactor

25


6
YENİ 3 SAVUNMA TEKNOLOJİMİZ (Fun)
Posted 7 days ago by
Turk1453    
Report


Arkadaşlar 3 Yeni Savunma Silahımızı tanıtacağım sizlere .

3 üde üretime girmiş Silahlarımızdır

1.Akıncı Taaruz İnsansız Hava AracıÖnceden projesi başlamasına rağmen sonradan gösterilen bir projedir çift motorlu güce sahip taaruz aracıdır fakat özellikleri tam olarak açıklanmadı ilerleyen zamanlarda tam üretim sağlandığında gün y tüzüne çıkacaktır.

2. LSS

ASELSAN tarafından yürütülen lazer sistemleri savunma programının son aşamasında saha testleri gerçekleştirildi. LSS, altına patlayıcı madde bağlanmış ticari insansız hava aracını güvenli bir mesafede patlatmayı başardı. LSS, mini insansız hava aracının kamerasını da yakarak etkisiz hale getirdi.

3. WATOZZ SİDA (Silahlı İnsansız Deniz Aracı) 1 milyon liralık şey 10 milyar dolarlık gemiyi nasıl yok edebilir onu değersiz demir yığnına çevirebilir


Albayraklar Savunma AŞ, Karadeniz Teknik Üniversitesi birlikte yürüttüğü proje Watozz şeklindeki insansız hareket ettirebilen mayınlar radara yakalanmadan hedef savaş gemisinin altına zararsız bir balık gibi geliyor yapışıyor ve koca bir demir yığını yok edilkiyor mantık güzel buda üretilene dek kimseye açıklanmş bir teknoloji değil öyle ki açıklandığında büyük bir yankı uyandı

gördüğünüz şey çok anlamsız sıradan birşey gibi görünüyor fakat kendisi bir şeytandır başlıkta belirttiğim gibi 10 milyar dolarlık uçak gemilerini bile batırabilecek güce sahip.

Yurtışında bu teknoloji şöyle karşılandı: kaynakta o ülkenin haber sitesindeki paylaşmın ekran fotoğrafları mevcuttur inanmayanlar için kaynak

Wattozz’ için Çinliler “Şeytan Balık” tabirini kullanırken, “Uzaktan kumandalı vatoz şeklindeki mobil mayınlar her türlü zırhlı gemiyi batırabilir” ifadeleriyle haberi duyurdular.

İspanyollar Türkiye’deki projeyi “Türkler vatoz balığı şeklinde kamuflajlı hareketli deniz mayını üretiyor”, Finliler “Uzaktan kumandalı deniz mayını gözlem ve saldırı için geliştirildi”, Çekyalılar “Robot deniz mayınları geliyor” ve Bulgaristan basını ise “Türkiye yakında mobil mayın yapacak” başlıkları ile haberi verdiler.

Kanadalılar projeyi “Türkiye, Vatoz şeklinde deniz mayınları geliştiriyor” başlığı ile duyururken, Vietnamlılar “Türkler savaş gemilerine yapışan mayın üretiyor” diyerek çalışmaya dikkat çektiler.

Rus haber sitelerinde de geniş yer bulan proje “Türkler kamuflajlı deniz mayını üretiyor” başlığı ile verilirken, ABD basını ise proje için “Bu uzaktan kumandalı deniz mayını savaş gemilerine yapışıp gemileri patlatıyor” başlığı ile Türkiye’de yapılan çalışmayı manşetlere taşıdı.


Previous article:
Anatolia news (6 months ago)


Comments (0)


New comment
Message:

Characters remaining:

1000


forum | Laws | Privacy policy | Staff | Wikia | Primera | Secura | Suna | XIX | Xaria | agar new modes play new modes
Play on